دیدار و گفتگوی عبدالله عبدالله با ژان آرنو نماینده ويژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان

0

ژان آرنو نماینده ويژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان و منطقه می‌گوید که حل مشکل افغانستان از راه‌های مسالمت‌آمیز یگانه راه مطلوب و مورد حمایت سازمان ملل و جامعه‌ جهانی می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ داکتر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، روز گذشته (یکشنبه ۲۳ جوزا) با آقای “ژان آرنو” در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرده است.

در این دیدار،‌ آقای آرنو درباره‌‌ مأموریت، اهداف و برنامه‌های خود برای دست‌یافتن به صلح و اجماع منطقه‌ای در حمایت از صلح در افغانستان صحبت کرد.

او ابراز امیدواری نمود که بتواند در همآهنگی با شورای عالی مصالحه‌ی ملی و دیگر نهادهای ذیربط در ایجاد اجماع منطقه‌ای و پیام روشن منطقه در حمایت از صلح و چگونگی ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان در این مرحله گام‌های موثری بردارد.

آقای آرنو در ادامه‌ صحبت‌های خود تأکید کرد که حل مشکل افغانستان از راه‌های مسالمت‌آمیز یگانه راه مطلوب و مورد حمایت سازمان ملل و جامعه‌ جهانی می‌باشد و باید تمام‌ جریان‌ها از قطع جنگ و دست‌یافتن به صلح حمایت کنند.

داکتر با استقبال از تلاش‌های آقای آرنو در ایجاد حمایت منطقه‌ای در حمایت از تلاش‌های صلح از همکاری شورای عالی مصالحه‌ ملی در دست‌یافتن به این مأمول اطمینان داد. وی همچنان در صحبت‌های خود تصویر روشنی از وضعیت تلاش‌های صلح، افزایش خشونت‌ها، مذاکرات دوحه و آخرین تحولات سیاسی ارایه کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که گروه طالبان همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حملات شان را در بسیاری از ولایت‌های کشور افزایش داده اند. آگاهان امور می‌گویند که طالبان به پروسه صلح باور نداشته و خواهان رسیدن به قدرت از طریق جنگ می‌باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید