فینال رولاند گاروس ۲۰۲۱ | کامبک تاریخی ؛ نواک جوکوویچ فاتح گرند اسلم فرانسه شد

0

شاهکار صربیناتور در پاریس؛ جوکوویچ فقط ۱ گرند اسلم تا رسیدن به فدال فاصله دارد

جوکوویچ تاریخ سازی کرد. ویمبلدونی جذاب در انتظار هواداران دنیای تنیس!

نواک جوکوویچ در فینال تنیس آزاد فرانسه موفق به شکست استفانوس سيتسيپاس شد.

در فینال تنیس رولاند گاروس ۲۰۲۱، نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان به مصاف استفانوس سيتسيپاس رفت. ست اول نزدیک آغاز شد و این نمایش خوب دو تنیسور تا پایان ادامه یافت اما سيتسيپاسِ جوان در امتیاز تای بریک موفق شد ست اول را از آن خود کند. ست دوم کاملا متفاوت از قبل پیش رفت و تنیسور یونانی با نمایش قابل تحسین خود با نتیجه ۶-۲ موفق به شکست جوکوویچ شد. اما این پایان کار نبود، نوله که نمی خواست در این بازی مغلوب شود در ست سوم برگشت و مقتدرانه با نتیجه ۶-۳ برنده ست سوم شد. ست چهارم نیز به همین صورت پیش رفت و او توانست ۶-۲ برتری خود را به حریف جوانش نشان دهد. در ست پایانی بازی، شاهکار صربیناتور تکمیل شد و با نتیجه ۶-۴ او برنده ست پنجم شد و فاتح گرنداسلم فرانسه شد.

جوکوویچ با فتح رولاند گاروس ۲۰۲۱ موفق به کسب نوزدهمین گرند اسلم خود شد و اکنون با رافائل نادال و راجر فدرر، دو تنیسور افسانه ای دیگر دنیا فقط ۱ گرند اسلم فاصله دارد. از عملکرد خوب استفانوس سيتسيپاس اما نباید گذشت. این اولین حضور سيتسيپاس در فینال یک مسابقه گرند اسلم بود و البته که تنیسور ۲۲ ساله فاصله چندانی با قهرمانی نداشت اما نمایش شاید کم نظیر نواک جوکوویچ و آمادگی بالای او ورق را برگرداند و سیتسیپاس در کسب اولین گرند اسلم خود ناکام ماند. قطعا در آینده از این تنیسور جوان بیشتر خواهیم شنید.

هرچه بود مسابقات رولاند گاروس ۲۰۲۱ هم پایان یافت اما این پایان می تواند شروعی برای رقابت جوکوویچ با فدرر و نادال باشد. بدون شک هدف اصلی و تمام تمرکز نوله از این پس به مسابقات ویمبلدون خواهد بود، جایی که می خواهد رکوردش را به نادال و فدرر برساند و سپس در مسابقات آمریکا، خود را به پرافتخارترین تنیسور تاریخ در گرند اسلم ها تبدیل کند. قطعا تنیس شگفتی های زیادی را در ماه های آینده برای عرضه خواهد داشت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید