انگلیس ۱-۰ کرواسی ؛ سه‌شیرها انتقام جام‌جهانی را گرفتند

0

انگلیس موفق شد با تک گل رحیم استرلینگ از سد کرواسی عبور کند.

در اولین مسابقه از روز سوم رقابت های یورو دو تیم انگلیس و کرواسی در استادیوم ومبلی شهر لندن به مصاف یکدیگر رفتند که نهایتاً بازی دو تیم با نتیجه ۱-۰ به سود انگلیس خاتمه یافت.

انگلیس کار را بهتر آغاز کرد و می توانست در همان لحظات ابتدایی به گل برتری دست پیدا کند اما ضربه فیل فودن با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد تا کرواسی با یک شانس بزرگ روبرو شده باشد.

در دقیقه ۹ باز هم این انگلیس بود که می‌توانست دروازه کرواسی را باز کند اما ضربه کالوین فیلیپس با واکنش بسیار خوب دروازه بان حریف یعنی دومنیک لیواکوویچ همراه شد.

نکته قابل توجه اینکه در ادامه نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و با وجود تسلط نسبی انگلیس بر بازی آنها نتوانستند موقعیت خطرناک دیگری روی دروازه کرواسی ایجاد کنند تا مسابقه در پایان ۴۵ دقیقه ابتدایی با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

انگلیس نیمه دوم را هم بهتر آغاز کرد و نهایتا موفق شد در دقیقه ۵۷ به گل اول دست پیدا کند. حرکت فوق العاده کالوین فیلیپس و پاس بهتر او، رحیم استرلینگ را در موقعیت تک به تک قرار داد و این بازیکن نیز با ضربه ای خوب دروازه کرواسی را باز کرد تا انگلیس با یک گل پیش بیفتد.

در دقیقه ۶۱ ارسال میسون مونت به دهانه دروازه به هری کین رسید اما این بازیکن به شکلی باورنکردنی نتوانست دروازه تقریباً خالی کرواسی را باز کند تا یک فرصت بزرگ برای انگلیس از دست رفته باشد.

در دقیقه ۶۵ این کرواسی بود که بعد از کمی جلو آمدن به موقعیتی نسبتاً خوب دست یافت اما توپ روی پای آنته ربیچ ننشست تا ضربه او با اختلاف از کنار دروازه انگلیس عبور کند.

در دقیقه ۶۹ انگلیس به یک ضربه آزاد دست یافت. میسون مونت پشت توپ ایستاد اما ضربه او با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه کرواسی عبور کرد.

در دقیقه ۷۴ رحیم استرلینگ فرصت بزرگی را برای به ثمر رساندن گل دوم خود و تیم ملی انگلیس از دست داد. توپ درون محوطه جریمه به این بازیکن رسید اما ضربه او با اختلاف بسیار زیاد از بالای دروازه کرواسی عبور کرد.

در ادامه نیز انگلیس بازی را کنترل کرد تا با همان یک گل به پیروزی دست پیدا کند و جام را با یک پیروزی ارزشمند آغاز کرده باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید