رحمت‌الله اندر : حفاظت از کشور و فرودگاه‌ها وظیفه ماست

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

درحالی که ناتو بر ادامه حضور نظامیان ترکیه در افغانستان برای تامین امنیت فرودگاه کابل تاکید دارد، شورای امنیت ملی افغانستان اظهار داشت که حفاظت از این کشور و فرودگاه‌های آن وظیفه دولت است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ «رحمت‌الله اندر» سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان اظهار داشت که پس از خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان، فرودگاه‌های این کشور با حفاظت نیروهای امنیتی داخلی و با استانداردهای بین‌المللی به کار خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: افغانستان از ماست و حفاظت آن هم تکلیف دائمی ماست، حالا افغان‌ها بیشتر از هر زمان دیگر برای ادای این تکلیف متعهد شده‌اند.

این درحالی است که «ینس استولتنبرگ» با تاکید بر حضور نظامیان خارجی در فرودگاه کابل گفته بود که این فرودگاه برای حضور دیپلماتیک همه کشورها و البته برای کمک‌های توسعه‌ای و سازمان‌های کمک‌رسان بسیار مهم است.

پیش از این نیز وزیر دفاع ترکیه گفته بود که اگر کشورهای عضو ناتو به یک سری تعهدات مشخص سیاسی، مالی و لجستیکی پایبند باشند، نظامیان ترکیه‌ای برای تامین امنیت فرودگاه کابل به حضورشان در افغانستان ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر اما طالبان تصریح کرده که با حضور نیروهای خارجی در افغانستان تحت هر عنوان و از هر کشوری مخالف است و نسبت به حمله به این نیروها هشدار داد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید