عطامحمد نور : آماده تشکیل جبهه مشترک با مارشال دوستم و محقق در برابر طالبان هستیم

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

استاد عطا محمد نور در رابطه به حوادث و رویدادهای اخیر در شمال کشور گفته که حکومت مکلف است برای دفاع جمعی از کشور بسیج کلان ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آقای نور در تازه‌ترین اظهاراتش در مورد اوضاع شمال، گفته: “با آنکه من مسؤولیت جنگ را ندارم، اما از هیچ رویداد کشور بی‌خبر و در برابر آن بی توجه نیستم که شرح آن در اینجا ممکن نیاز نباشد.اما بدون شریک سازی دیگران در تصمیم گیری‌ها و سهم‌دهی به تمام اقوام و طرف‌های دخیل در قضایای کشور و بدون علاقه و تصمیم به شکل دهی اجماع ملی، ممکن نیست به صلح، آرامش و مهار دشمن نایل آییم.”

به گفته او، اکنون مسؤولیت رسمی تصمیم گیری وضعیت کشور را حکومت دارد، وقتی ما از این سرزمین دفاع می‌کردیم، ما را جنگ سالار خواندند و توطئه‌های بی‌شمار چیدند. اگر قرار شد ما مسؤولیت جنگ‌ را بدوش بگیریم، آنگاه یکبار دیگر ثابت خواهیم کرد که مدافعین این سرزمین کی‌ها اند.

او تاکید کرده که برای دفاع از مادر وطن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

استادعطا محمد نور بیان داشته: “بر بنیاد پالیسی جدید حکومت، آن‌شمار‌ ولسوالی‌های صعب‌العبور که ظرفیت دفاع و اکمال نیرو در آنجا دشوار است، تخلیه می‌گردد، اما این کار باید در مشوره با مردم محل و فرماندهان محلی صورت گیرد تا از آسیب رسیدن بیشتر به مردم جلوگیری شود.”

به گفته او، بزرگان محل در سطح چندین ولسوالی‌ها با مسؤولان محلی حکومت در تماس بوده، بر‌ حفاظت از مردم تلاش خواهند کرد.

آقای نور یادآور شده: “من با محترم مارشال عبدالرشید دوستم نه‌تنها مشکل ندارم که دوست دارم در مشوره و هم‌آهنگی با ایشان و محترم استاد حاجی محمد محقق، مطابق یک پالیسی روشن بدون شکل دهی حکومت ملک‌الطوایفی برای دفاع از سرزمین خویش به پیش برویم.”

به گفته او، مارشال دوستم حق دارد تجهیزات و امکاناتی را که از برخی کشورها بدست آورده است، به نمایش بگذارد و از آن در دفاع از وطن استفاده کند. اما “ما به دفاع جمعی و بسیج کلان نیاز داریم.”

او در ادامه به منتقدانش گفته که نقد کردن کار ساده‌ و بدون مصرف است، اما وقتی وارد عمل شویم، درک می‌کنیم که با چه دشواری‌هایی روبرو می‌شویم. میدان فیس بوک، میدان نبرد نیست.

آقای نور با توجه به این که هم اکنون با همه اعضای خانواده در قرنتینه به سر می‌برد، وعده داده که بزودی تا روزهای آینده برمی‌گردد و در کنار مردمم مانند همیشه باقی میماند و تصامیم بعدی را مطابق منافع مردم اتخاذ می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید