در حمله تروریستی بالای شفاخانه ای در شمال سوریه دستکم ۱۸ تن کشته شدند

0

در دو حمله جداگانه از سوی تروریست‌ها در سوریه بالای شهر «عفرین» در شمال این کشور  دستکم ۱۸ نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به نقل خبرگزاری آناتولی منابع محلی گفتند که حمله اول بالای یک منطقه مسکونی بود ، در حالی که حمله دوم اندکی بعد بالای یک شفاخانه صورت گرفت. تصاویر ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی  نیز تلفاتی را در میان ویرانه های شفاخانه «الشفا» در شهر عفرین نشان می‌دهد.

به گزارش آناتولی، شمار  کشته شدگان در این حمله  ۱۸ نفر  و ۳۳ نفر زخمی اعلام شده است. گفته می شود که این حمله کار تروریست‌های وابسته یه یگان‌های مدافعین خلق وابسته به کردهای منطقه بوده است. این گروهی تروریستی مرتبط با نیروهای «پ ک ک» (حزب کارگر کردستان ترکیه)  است.

وزارت دفاع ترکیه  چندی قبل اعلام کرد که کوماندوهای این کشور ۱۵ شبه نظامی کرد موسوم به «یگان‌های مدافع سوریه»  را در جریان یک عملیات موفق از بین بردند. وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که این نیروها در حال آماده شدن برای انجام حمله در شمال شرقی سوریه بودند.

در حمله سال گذشته موسوم به «عملیات بهار صلح»، ترکیه یک بخش ۱۲۰ کیلومتری از مرزهای شمال شرقی سوریه را از اشغال نیروهای موسم به یگان‌های مدافع خلق  را خارج کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید