هفت کشته و شش زخمی در انفجارهای غرب کابل

0

شمار تلفات دو انفجار در غرب کابل به هفت کشته و شش زخمی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ این دو انفجار جداگانه در مربوطات ناحیه ششم و ناحیه سیزدهم منطقه دشت برچی شهر کابل ساعت ۲:۵۰ پس از چاشت روز شنبه، بیست‌ودوم جوزا، به وقوع پیوست. هر دو انفجار موترهای مسافربری را هدف قرار داده‌ است.

احمدضیا ضیا، معاون سخنگوی وزارت امور داخله گفت که در پی انفجار ماین در تونس مسافربری در منطقه مهتاب‌‎قلعه از مربوطات ناحیه ششم شهر کابل شش نفر به شمول یک زن کشته شده‌اند و دو تن دیگر زخمی برداشته‌اند.

به گفته معاون سخنگوی وزارت امور داخله، در انفجاری که در ایستگاه سرپل از مربوطات ناحیه سیزدهم شهر کابل به وقوع پیوست، یک تن کشته و چهار تن به شمول یک زن زخمی شده‌اند.

قربانیان این دو رویداد همه غیرنظامیان بوده‌اند.

وزارت امور داخله می‌گوید که انفجارها ناشی از ماین بوده است.

غرب کابل از مدتی به این سو زیر تهدید مستقیم امنیتی است، چنان‌که سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، می‌گوید که ۱.۶ میلیون نفر در ناحیه‌های ششم و سیزدهم در معرض تهدید سازمان‌یافته قرار دارند.

پیش از این چهار انفجار که در یازدهم و سیزدهم جوزا در غرب شهر کابل به وقوع پیوست نزدیک به ۲۰ تن کشته و بیش از ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

مسوولیت این انفجارها را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

به دنبال این حوادث، شماری از فعالان شبکه‌های اجتماعی طرح پذیریش «نسل‌کشی هزاره‌ها» را از سوی نهادهای بین‌المللی و حکومت مطرح کردند و خواهان به رسیمت شناختن آن شدند. کارزاری نیز در توییتر در پیوند به این موضوع شکل گرفته بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید