طالبان : حضور نظامیان خارجی در افغانستان زیر هر نامی غیرقابل قبول است

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

گروه طالبان با نشر اعلامیه به احتمال حضور نیروهای برخی از کشورها پس از خروج نیروهای بین‌المللی از کشور به هدف تأمین امنیت میدان هوایی کابل و برخی از نماینده‌گی‌ها سیاسی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از ۸ صیح در اعلامیه گروه طالبان آمده است که حضور نظامیان خارجی زیر هر نامی و از هر کشوری که باشد برای این گروه قابل قبول نیست.

پیش‌تر گزارش شده بود که امنیت میدان هوایی کابل به ترکیه واگذار می‌شود.

گروه طالبان اما گفته است که مسوولیت تامین امنیت میدان‌های هوایی، سفارت‌خانه‌های خارجی و نماینده‌گی‌های دیپلماتیک در افغانستان، مسوولیت افغان‌ها است.

در اعلامیه طالبان آمده است: «هیچ‌کسی به امید بقای حضور نظامی یا امنیتی در کشور ما نباشد و نباید گامی بردارد که در نتیجه آن، روابط بین ملت‌ها و کشورها متشنج ‌شود.»

گروه طالبان هشدار داده‌ است، با کسانی که برای تامین امنیت میدان‌های هوایی و مکان‌های دیپلماتیک بخواهند باقی بمانند، این گروه به آن‌ها به دید «اشغال‌گر» خواهد دید و برخورد جدی خواهد کرد.

از سویی هم، گروه طالبان تأکید کرده است که مردم افغانستان به کمک‌های بشردوستانه و غیرمغرضانه‌ جامعه جهانی و کشورهای خیرخواه و دوست نیاز دارد و طالبان خواهان ادامه این کمک‌ها هستند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید