افغانستان ۱ – عمان ۲ ؛ نمایش قابل قبول تیم ملی با چاشنی بد شانسی

0

تیم ملی فوتبال افغانستان، در هفتمین دیدار خود در دور مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا، برابر عمان شکست خورد تا صعود به مرحله سوم دشوارتر از قبل شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ تیم ملی فوتبال کشور در چهارچوب مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا، در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف عمان رفت و با وجود ارائه بازی بسیار خوب با نتیجه ۱-۲ شکست خورد.

در این دیدار شیران خراسان بازی را خوب آغاز نکردند و خیلی زود و در دقیقه ۱۴، عبدالله فواز موفق شد دروازه اویس عزیزی را به راحتی باز کند.

در ادامه اما شیران خراسان به خود آمدند و نمایش بسیار خوبی برابر شاگردان برانکو داشتند و موفق شدند در دقیقه ۲۳ با امید پوپل‌زی به گُل تساوی دست یابند.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۱-۱ تساوی به پایان رسید تا شیران خراسان برای کسب پیروزی در نیمه دوم امیدوار باشند.

در نیمه دوم اما حملات شاگردان برانکو بر روی دروازه اویس عزیزی افزایش یافت و این تیم موفق به زدن گُل برتری شد. در دقیقه ۵۱ بازی عبدالله فواز بار دیگر برای تیمش گُلزنی کرد و موفق به دبل شد.

در ادامه شیران خراسان برای جبران نتیجه پیش کشیدند اما اتفاق تلخی برای افتاد و عمران حیدری، مهاجم جوان و یکی از امیدهای افغانستان برای زدن گُل تساوی، در دقیقه ۷۵ بازی، پس از برخورد با بازیکن حریف از ناحیه شانه مصدوم شد و جایش را آدام نجم داد.

مصدومیت این مهاجم تأثیرگذار در شرایطی که شیران خراسان به دنبال تساوی و کسب امتیاز از عمان بودند، ضربه سنگینی بود و سبب ضعف در خط حمله تیم ملی شد.

در ادامه شاگردان انوش دستگیر تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند اما ناموفق بودند و این دیدار با نتیجه ۱-۲ به پایان رسید.

با این نتیجه تیم ملی فوتبال افغانستان با ۵ امتیاز از ۷ بازی در رده چهارم گروه E، قرار گرفت تا دیدار پایانی در این گروه با هند ۶ امتیازی که در حال حاضر در رده سوم گروه قرار دارد، حکم فینال را داشته باشد.

در گروه E، این رقابت‌ها قطر با ۲۲ امتیاز صدرنشین است و عمان با ۱۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد. هند با ۱ امتیاز بیشتر نسبت به افغانستان در رده سوم و بنگلادیش نیز با ۲ امتیاز قعر نشین گروه است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید