سقوط ولسوالی های ارغنج‌خواه بدخشان و چنارتوی ارزگان

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

طالبان مدعی هستند که شام امروز مرکز ولسوالی ارغنج‌خواه ولایت بدخشان را به‌گونه کامل تصرف کرده‌اند. این گروه در مورد ولسوالی چنارتوی ارزگان نیز چنین ادعا دارند؛ اما منابع محلی سقوط هر دو ولسوالی را تکذیب کرده‌‍‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ ذبیح الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان در توییتی نوشته است که شام روز (چهارشنبه، ۱۹ جوزا) «مرکز نقلی» ولسوالی ارغنج‌خواه به‌گونه کامل به دست جنگجویان طالب افتاده است.

او مدعی است که نیروهای دولتی با دادن تلفات «فرار» کرده‌اند.

مجاهد افزوده است که مرکز اصلی و فرماندهی پولیس ولسوالی ارغنج‌خواه دو سال قبل به تصرف طالبان درآمده بود.

در همین حال؛ نیک محمد نظری؛ سخنگوی والی بدخشان می‌گوید، جنگ در اطراف ولسوالی ارغنج‌خواه جریان دارد و سقوط این ولسوالی درست نیست.

نظری جزییات بیشتر ارایه نکرده است.

ساعاتی پیش سخنگوی طالبان مدعی شده بود که این گروه ولسوالی چنارتوی ارزگان را نیز تصرف کرده‌اند؛ اما احمد شاه ساحل؛ سخنگوی والی ارزگان این ادعا را تکذیب کرد.

به گفته منابع محلی، ولسوالی چنارتو از چندین روز به این سو، تحت حملات شدید طالبان است. همچنین ولسوالی چوره این ولایت در وضعیت مشابه قرار دارد. این در حالی است که نیروهای دولتی از ولسوالی گیزاب ارزگان عقب‌نشینی کرده‌اند.

طی روزهای اخیر چندین ولسوالی در ولایت‌های مختلف کشور به دست طالبان، سقوط کرده‌است. دولت می‌گوید از این ولسوالی‌ها «عقب‌نشینی تاکتیکی» کرده و به زودی عملیات بازپس‌گیری این مناطق شروع خواهد شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید