طالبان کارمندان یک مؤسسه ماین‌پاکی در بغلان را تیرباران کرد / ۲۶ تن کشته و زخمی شدند

0
سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که طالبان مسلح بیش از ۳۰ کارمند یک موسسه ماین پاکی را در ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان تیر باران کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله امروز چهارشنبه (۱۹ جوزا) گفته: “حوالي ساعت ۱۰ شب گذشته طالبان تروریست وارد كمپ ماين‌پاكی شده بالای ماین‌پاکان تيراندازی نمودند.”

آقای آرین افزوده که بر بنیاد راپورهای ابتدایی در این رویاد به تعداد ۱۰ کارمند ماین پاکی شهيد و ۱۶ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

به گفته او، این رویداد در ساحه دروازه‌كن شيخ جلال ولسوالی بغلان مركزي رخ داده است.

آرین یادآور شده، “ادعای تروریستان طالب مبنی بر مصوونیت به افراد یک ادعای اغفال‌کننده است. این گروه بار بار کارمندان نهادهای خدماتی را هدف قرار داده است.”

به گفته او، نهادهای خدمات رسانی، آکادمیک و مکان‌های مقدس مصوونیت جنگی دارند؛ اما طالبان تروریست برخلاف تمام ارزش‌های انسانی و حقوق بشری به جنایات شان در برابر این مکان‌ها و افراد بیگناه ادامه می‌دهند.

اما ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان گفته است که حمله بر کارمندان مؤسسه ماین پاکی در بغلان مرکزی ولایت بغلان ربطی به این گروه ندارد.

سخنگوی گروه طالبان نیز تایید کرده که در این حمله ۱۰ کارمند موسسه کشته و تعدادی هم زخمی شده‌اند. او گفته که گروه طالبان حمله بر افراد بی‌دفاع و ملکی را نکوهش می‌کند و آن را وحشت می‌پندارد.

سخنگوی گروه طالبان تاکید کرده که روابط این گروه با این موسسه ماین پاکی نورمال/ عادی بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید