حمله هوایی اسراییل به سوریه

0
اسراییل از آسمان لبنان چندین راکت بالای اهدافی در سوریه شلیک کرد. رسانه‌های دولتی سوریه گزارشی از تلفات احتمالی این حملات ارائه نکرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، شامگاه سه‌شنبه ۱۸ جوزا از مقابله دفاع هوایی ارتش سوریه با اهداف «متخاصم» در آسمان دمشق خبر داده و گفته است، بیشتر این اهداف «رهگیری و منهدم» شدند.

سانا می‌گوید، ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه اسراییل از آسمان لبنان چندین راکت بالای اهدافی در سوریه شلیک کرد که بیشتر آنها رهگیری شدند. با این حال رسانه‌های دولتی سوریه گزارشی از تلفات احتمالی این حملات ارائه نکرده‌اند.

یک منبع نظامی سوری به سانا گفته است: سیستم هوایی ما با راکت های دشمن مقابله و تعدادی از آنها را رهگیری و منهدم کرد. این حملات فقط خسارات مادی در پی داشتند.

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه، یک گروه ناظر بر تحولات جنگ در سوریه مستقر در لندن نیز گفته است، پس از حمله هوایی اسراییل بالای مواضع ارتش سوریه صدای انفجارها در دمشق و حومه آن شنیده شده است.

طبق این گزارش، یک منطقه در نزدیکی میدان هوایی بین المللی دمشق و همچنین دفاع هوایی در منطقه الضمیر در ۵۰ کیلومتری دمشق، هدف قرار گرفتند. گفته می‌شود یک دیپوی مهمات در منطقه الضمیر هدف قرار گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه منطقه‌ای در جنوب ولایت حمص نیز مورد حمله هوایی قرار گرفته است.

این خبرگزاری همچنین از حملات هوایی بالای حما و لاذقیه خبر داده و گفته است، صدای انفجارهایی نیز در شهر لاذقیه در شمال غرب سوریه شنیده شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است حملات بالای جنوب ولایت حمص تلفاتی داشته است و نیروهای امدادی در محل این حملات حاضر شده‌اند. با این حال در این گزارش اشاره‌ای به میزان تلفات نشده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن به خبرگزاری فرانسه گفته است، این نخستین حملات اسراییل به داخل خاک سوریه از زمان درگیری اخیر بین اسرائیل و فلسطینی در غزه محسوب می‌شود.

هنوز ارتش اسرائیل در خصوص این حملات موضعگیری نکرده است.

از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ تا اکنون، ارتش اسرائیل صدها حمله بالای مواضعی در داخل خاک سوریه انجام داده است. مقام‌های اسرائیلی می‌گویند هدف این حملات جلوگیری از «تثبیت حضور نظامی متحدین سوریه در آن کشور» است.

در آخرین حمله اسرائیل به داخل خاک سوریه در منطقه‌ای در شمال غربی این کشور در ۱۵ ثور یک نفر کشته و شش نفر زخمی شدند.

در سوم ثور نیز ارتش اسرائیل از اصابت راکت ضدهوایی سوریه که به عمق خاک اسرائیل و در نزدیکی راکتور اتمی دیمونا خبر داد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید