تلفات سنگین نیروهای امنیتی افغان در ۲۴ ساعت گذشته در کشور

0

مقامات ارشد دولت افغانستان اعلام کردند که جنگ در ۲۶ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان ادامه دارد و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۷ نیروی امنیتی کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ مقام‌های ارشد دولت کابل اعلام کردند، در شبانه روز گذشته و در نتیجه افزایش حملات از سوی شبه نظامیان طالبان و همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، دست کم ۱۵۷ سرباز افغان کشته شده‌اند.

 مقامات ارشد دولت افغانستان اعلام کردند که در پی تشدید حملات طالبان و همزمان با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان، ۱۵۷ نیروی امنیتی افغان در ۲۴ ساعت گذشته در حملات طالبان کشته شدند.


طالبان حملات خود را بطور بی‌سابقه‌ای افزایش داده است و روز گذشته نیز ولسوالی های «شهرک»، «قیصار» و «گیزاب» را تصرف کرد و نیروهای افغان مجبور به عقب‌نشینی به روستاهای مجاور شدند.
یکی از این مقامات که خواست نامش فاش نشود با «تکان‌دهنده» خواندن تلفات به «رویترز» گفت که جنگ در ۲۶ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان جریان دارد.

در کمتر از دو ماه اخیر از افتادن مرکزهای ولسوالی‌های برکه در ولایت بغلان، نرخ و جلریز در ولایت میدان وردک، دولت شاه در ولایت لغمان، قیصار در ولایت فاریاب و شهرک در ولایت غور بدست طالبان خبر رسیده‌است.

طالبان ادعا دارند که ولسوالی‌های چرخ ولایت لوگر، دوآب و مندول ولایت نورستان، فارسی ولایت هرات، ده یک ولایت غزنی، گیزاب ولایت دایکندی و شینکی ولایت زابل را نیز تصرف کرده‌اند.

وزارت دفاع ملی ادعا می‌کند که در یک شبانه روز اخیر ۱۲۶طالب کشته و نزدیک به هشتاد تن دیگر زخم برداشته‌اند؛ ادعایی‌که طالبان آن را نمی‌پذیرند.

نماینده‌گان مجلس در واکنش به افزایش تلفات نظامیان در میدان‌های جنگ و افتادن پی‌هم مرکزهای ولسوالی‌ها و پاسگاه‌های دولتی به دست طالبان، مسؤولان نهادهای امنیتی را تا چند روز دیگر برای پاسخ‌گویی به این مجلس فرا می‌خوانند.

این درحالی است که مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان همزمان با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو متوقف شده است و دو طرف یکدیگر را به کارشکنی در روند صلح متهم می‌کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید