ینس استولتنبرگ: ناتو به حمایت از نیروهای امنیتی افغان ادامه می‌دهد

0

دبیرکل ناتو در دیدار با وزیر دفاع آمریکا گفت که ناتو با وجود خروج نیروهایش از افغانستان به کمک و حمایت به نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو می‌گوید: «پیمان اتلانتیک شمالی “ناتو”  در حال پایان دادن به مأموریت نظامی خود در افغانستان است  اما با این وجود همپیمانان این اتحاد در حال جستجوی راه هایی برای “حفظ دستاوردهای سخت” ما در این کشور هستند و به حمایت خود از افغان ها پایان نمی دهند».

دبیر کل ناتو با اشاره به اینکه ناتو نیرو های خود را به صورت هماهنگ بیرون می‌کند افزود: “ما همچنان به آِنده نگاه می‌کنیم،ناتو روی آموزش نیروهای افغانستان در بیرون از این کشور کار خواهد کرد».

وی گفت:”با ادامهٔ‌ فراهم آوری بودجه به نیروهای امنیت افغان و بررسی احتمال فراهم آوری آموزش به نیروهای افغان در خارج از کشور و حفظ و مراقبت از زیربنا‌های مهم مانند میدان هوایی (کابل) به حمایت خویش ادامه خواهیم داد.”

او افزود:” در جریان این سال‌ها،‌ ما توانستیم نیروهای امنیتی افغان را ایجاد و آموزش دهیم تا آنان اکنون مسوولیت امنیتی کشور شان را بر عهده بگیرند.”

لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده نیز گفت که روند خروج نیروها از افغانستان به خوبی به پیش می‌رود و ایالات متحده در این خصوص با شرکای ماموریت حمایت قاطع نیز کمک می‌کند.

مقام‌های ناتو و آمریکا در حالی بر حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان پس از خروج تاکید دارند که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده در بودجهٔ سال مالی ۲۰۲۲ اش، کمک ۳٫۳ میلیارد دالری به نیروهای افغان را پیشنهاد کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید