مجلس نمایندگان : وضعیت امنیتی افغانستان نگران کننده است / طالبان به هیچ ارزش اسلامی پابند نیستند

0

مجلس نمایندگان ضمن ابراز نگرانی از تشدید ناامنی‌ها و سقوط ولسوالی‌ها در سراسر کشور می‌گوید که طالبان به هیچ ارزش اسلامی پابند نیستند.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز دوشنبه (۱۷ جوزا) این مجلس گفت که وضعیت امنیتی افغانستان بیشتر از هر زمان دیگر شکننده و پرچالش‌تر گردیده‌است.
به گفته او، لشکر کشی و تهاجم طالبان بر مراکز امنیتی ولسوالی‌ها و شهرهای کشور موجب افزایش تلفات انسانی و بی‌جا شدن شهروندان گردیده‌است.
آقای رحمانی بیان داشت: “طالبان و سایر گروه‌های تروریستی با گسترش دامنه خشونت‌های بی‌هدف می‌خواهند به مردم افغانستان نشان دهند که آنها می‌توانند دست به هرنوع خشونت بر علیه هر طبقه‌ای از جامعه بزنند و هیچ ارزش انسانی و اسلامی مانع آنان شده نمی‌توانند.”
او گفت، حملات تروریستی اخیر بر مکتب سیدالشهدا، حمله بر کاستر استادان و دانشجویان دانشگاه البیرونی و حمله بر موترهای شهری در غرب کابل و حمله بر ولسوالی‌های قیصار فاریاب، شهرک غور، فارسی هرات  و ولایت‌های جوزجان، بادغیس، زابل و ده‌ها ولسوالی و مراکز نظامی و ملکی دیگر نشان می‌دهد که دشمنان مردم افغانستان به حل سیاسی بحران موجود باور ندارند.
رییس مجلس همچنین ضمن محکوم نمودن این حملات تروریستی از حکومت به ویژه سکتورهای امنیتی خواست که در پالیسی‌های امنیتی تغییر آورده و بااستفاده معقول از ظرفیت‌های کدری در مدیریت جنگی تغییرات مثبت را وارد کنند.
او به کمیسیونهای دفاعی و امنیت داخلی مجلس نیز وظیفه داد، تا در این مورد مسوولین سکتورهای امنیتی را بخواهند و مورد استجواب قرار دهند.
با این وجود، برخی نمایندگان بدخشان، غور، فاریاب، هلمند و بادغیس به شدت از افرایش نا امنی‌ها انتقاد کردند.
آنان تاکید کردند که با وجود مراجعه مکرر به مسوولان نهادهای امنیتی در کابل و وعده آنان به منظور جلوگیری از رویدادهای ناگوار امنیتی، هیچ وعده خود را عملی نکرده‌اند.
همچنین برخی نمایندگان دیگر ضمن انتقاد تند از طالبان می‌گویند که جنگجویان این گروه، مراکز برخی ولسوالی‌ها را سقوط می‌دهند؛ اما پس از آن ساختمان ولسوالی که جز اماکن عامه است را تخریب و ویران می‌کنند که این کار خلاف منافع ملی مردم افغانستان استو به همین خاطر گروه طالبان جز ویرانی هیچ تدبیری برای حفظ ولسوالی‌ها و حکمت‌رانی ندارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید