طالبان : ترجمان‌های افغان نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند ، هیچ تهدیدی متوجه آنان نیست

0

با افزایش نگرانی‌ها از امنیت ترجمانان افغان پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، گروه طالبان اعلام کرده است که هیچ تهدیدی از سوی این گروه متوجه مترجمان افغان نیروهای خارجی نیست.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ گروه طالبان، امروز دوشنبه (۱۷ جوزا) با نشر اعلامیه‌ای از ترجمانانی که از ترس این گروه قصد ترک کشور را دارند، خواسته است تا به زندگی عادی خود برگردند.

در اعلامیه آمده:”کسانی که در سال‌های گذشته در کنار نیروهای خارجی به‌عنوان ترجمان و محافظ کار کرده‌اند، به جای فرار از کشور، می‌توانند به زندگی عادی‌شان برگردند و اگر در رشته‌ای تخصص داشته باشند، به کشور خود خدمت کنند”.

طالبان در این اعلامیه تأکید کرده‌اند که همکاران افغان نیروهای خارجی را زمانی “دشمن” می‌دانستند که مستقیم در صف “دشمن”شان حضور داشتند.

این گروه افزوده است، در صورتی که این افراد دیگر به وظایف شان با خارجی‌ها ادامه ندهند “از طرف ما تهدیدی به آن‌ها متوجه نیست”.

طالبان تصریح کرده اند:”هیچ‌گونه مشکلی به آن‌ها پیش نخواهد شد و باید ترس نداشته باشند و به زندگی آرام در کشور خود ادامه دهند”.

هرچند طالبان در این اعلامیه گفته‌اند که پس از حضور نیروهای خارجی شماری فریب خوردند و تحت نام ترجمان، محافظ و سایر عناوین در کنار این نیروها قرار گرفتند.

طالبان هم‌چنان گفته‌‎اند که این افراد از گذشته شان ابراز پیشمانی کنند و در آینده چنین راهی را که “خیانت با اسلام و کشور” دانسته می‌شود، اختیار نکنند.

این درحالی است که همزمان با آغاز رسمی روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شماری از ترجمان‌ها و همکاران افغان نیروهای خارجی نیز از امنیت‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند.

بر اساس تصمیم جو بایدن ریی جمهور امریکا،‌روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان از اول ماه می آغاز شده و این روند قرار است تا ۱۱ ماه سپتامبر کامل شود.

پیش از این، امریکا و بریتانیا رسما اعلام کرده‌اند که به روند اعطای اقامت به همکاران افغان نیروهای‌شان سرعت می‌دهند. دولت آلمان اما با وصف درخواست‌های زیاد، تا کنون پاسخ روشن نداده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید