قهرمانی آمریکا در کنکاکاف در میان جنجال و حاشیه ها

0

تیم ملی آمریکا در یک بازی جذاب و پرحاشیه با غلبه بر مکزیک در دیدار فینال توانست فاتح لیگ ملت های کنکاکاف شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  تیم ملی آمریکا توانست در یکی از عجیب ترین بازی های تاریخ خود با پیروزی مقابل مکزیک به قهرمانی در مسابقات لیگ ملت های کنکاکاف برسد. این بازی که در وقت های عادی با گل های رینا(۲۷) و مک کنی(۸۲) برای تیم ملی آمریکا و کرونا(۱) و لینز(۷۹) برای مکزیک به تساوی دو بر دو رسیده بود، به وقت اضافی کشیده شد و این کریستین پولیشیچ ستاره تیم چلسی بود که توانست در دقیقه ۱۱۴ از روی نقطه پنالتی برای تیمش گلزنی کرده و آمریکا را فاتح دیدار فینال کند.

این دیدار سرشار از حاشیه و جنجال بودکه از میان آنها می توان به اخراج تاتا مارتینو سرمربی مکزیک برای دخالت در سیستم کمک داور ویدیویی، ورود یک جیمی جامپ برهنه به زمین، دو پنالتی جنجالی دیرهنگام و پرتاب اشیای مختلف به زمین مسابقه توسط هواداران اشاره کرد که منجر به مصدومیت رینا نیز شد. دیگر بازیکنی که با برخورد بطری دچار مصدومیت شد، هنری مارتین، بازیکن تیم ملی مکزیک بود. این در حالی بود که سرجینیو دست، بازیکن تیم ملی آمریکا تلاش زیادی کرد تا هواداران را از انجام این حرکت منع کند اما درخواست او به کل توسط هواداران خشمگین نادیده گرفته شد.

گرگ برهالتر سرمربی تیم ملی آمریکا، در پایان این دیدار با انتقاد از این حرکت هواداران گفت:

چنین حرکاتی هیچ جایی در ورزش فوتبال ندارند. اتفاقی که افتاد بی احترامی کامل به تیم ها و تمام تلاش های آنها برای انجام یک بازی جذاب بود. به همین خاطر خیلی ناراحت هستم. حال رینا خوب است اما یک شی به سر او خورد و می توانست اتفاقات بدتری رخ دهد.

مارتینو در صحنه ای که منجر به پنالتی و گل پیروزی تیم ملی آمریکا شد، اعتراض شدیدی به داور داشت و حتی در یک صحنه بازوهایش را به دور داور انداخته بود تا مانع از اعلام پنالتی شود و در نهایت توسط داور از زمین مسابقه اخراج شد.

قهرمان این دیدار برای تیم ملی آمریکا به جز کریستین پولیشیچ، اتان هارواث بود که در دقیقه ۱۲۰ یک ضربه پنالتی تیم مکزیک را مهار کرد تا کار به ضربات پنالتی نکشد. آمریکا در حالی توانست قهرمانی در این تورنمنت را جشن بگیرد که مکزیک در هر دو نیمه بازی توانست از حریفش پیش بیافتد اما آمریکا هر بار کار را به تساوی کشید.

خوشحال ترین مرد این میدان پولیشیچ بود که توانست دومین قهرمانی خود در طی ۸ روز اخیر را جشن بگیرد. این بازیکن که چند روز پیش توانسته بود به همراه چلسی فاتح لیگ قهرمانان شود، با گلزنی در دیدار امروز تیمش توانست دومین قهرمانی خود را جشن بگیرد. او در این باره گفت:

این بهترین راه برای به پایان رساندن فصل بود. به این قهرمانی و هم تیمی هایم خیلی افتخار می کنم. به عملکرد خوب همه بازیکنان احتیاج داشتیم و عملکرد امشب ما فوق العاد بود. خیلی به این قهرمانی افتخار می کنیم و می دانیم هنوز راه درازی در پیش داریم اما در حال حاضر به خاطر این قهرمانی خوشحالیم. می دانستم هارواث پنالتی دقیقه آخر را مهار می کند. اعتماد زیادی به او داشتم. او در پنالتی ها عالی است و این را می دانستم و به همین خاطر مطمئن بودم پنالتی را می گیرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید