طالبان : امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه تامین می‌شود

0

هیئت سیاسی طالبان در دیدار با نماینده جدید اتحادیه اروپا برای افغانستان بر تامین امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که هیئت این گروه به سرپرستی «شیر محمد عباس استانکزی» معاون دفتر سیاسی طالبان با «توماس نیکلسون» نماینده ویژه جدید اتحادیه اروپا برای افغانستان و هیئت هراهش دیدار کرده است.

به گفته سخنگوی طالبان، هیئت این گروه، در این دیدار تعیین نیکلسون را گام خوبی در جهت «تقویت بیشتر روابط» طالبان با اتحادیه اروپا دانست.

دو طرف درباره روند صلح افغانستان، خروج نظامیان خارجی، کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا و امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه بحث و تبادل‌نظر کردند.

سخنگوی طالبان اظهار داشت که هیئت سیاسی این گروه بار دیگر در مورد سلامتی و امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه اطمینان می‌دهد.

نعیم افزود: «امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه جزئی از منافع ملی کشور ما بوده و مسئولیت ما است».

طالبان پس از اعلام تعطیلی سفارت استرالیا در کابل به دلیل نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان نیز تاکید کرده بود که این گروه تهدیدی را متوجه دیپلمات‌ها و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه نخواهد کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید