بیش از ۲۹۰ زخمی فلسطینی در درگیری نیروهای اسراییلی و معترضین فلسطینی

0
دستکم ۲۹۳ فلسطینی در درگیری با نظامیان اشغالگر قدس در شهرک‌های بیتا و بیت جن در نابلس زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی، جمعیت هلال احمر فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان برگزاری تظاهرات و فعالیت‌های فلسطینی‌ها در مخالفت با توسعه شهرک سازی، دستکم ۲۹۳ فلسطینی در درگیری با نظامیان اشغالگر قدس در شهرک‌های بیتا و بیت جن در نابلس زخمی شدند.

براساس این بیانیه، ۲۶ فلسطینی به ضرب گلوله‌های جنگی نظامیان اشغالگر قدس در شهرک بیتا و ۵۰ نفر نیز با گلوله‌های پلاستیکی در شهرک‌های بیتا و بیت جن زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر فلسطین تصریح کرد: ۱۹۰ فلسطینی هم در درگیری با نظامیان صهیونیست در شهرک‌های بیتا و بیت جن بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند و ۲۷ فلسطینی هم بر اثر افتادن و ضرب و شتم نظامیان مصدوم شدند.

در ادامه بیانیه جمعیت هلال احمر فلسطین آمده است، یک افسر امنیتی و یکی از نیرو‌های داوطلب فعالیت در اورژانس فلسطین هم بر اثر اصابت بمب‌های گازی و گلوله پلاستیکی زخمی شدند و به یک آمبولانس این جمعیت نیز خساراتی وارد شد.

گروه‌های فلسطینی روز پنجشنبه با فراخوانی از فلسطینی‌ها خواستند در مراسم اقامه نماز جمعه در شهرک بیتا و مظاهره در محکومیت احداث شهرک صهیونیست نشین در محله «صبیح» این شهرک شرکت کنند.

فلسطینی‌ها جمعه هر هفته تجمعاتی در تعدادی از روستا‌ها و شهرک‌های کرانه باختری رود اردن در مخالفت با توسعه شهرک سازی و ساخت دیوار حائل برگزار می‌کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید