فیسبوک حساب کاربری ترامپ را به مدت ۲ سال تعلیق کرد

0
پس از آنکه فیس بوک از تعلیق دو ساله حساب کاربری ترامپ خبر داد، او، ضمن محکوم کردن این اقدام فیس بوک، آن را توهین به ۷۵ میلیون رای دهنده امریکایی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  فیس بوک از تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ رییس جمهور سابق امریکا به مدت دو سال خبر داد.

پس از آنکه اين شبکه اجتماعی از تعلیق دو ساله حساب کاربری ترامپ خبر داد، او، ضمن محکوم کردن این اقدام فیس بوک، آن را توهین به ۷۵ میلیون رای دهنده امریکایی توصیف کرد.

ترامپ در واکنش به تصمیم فیس بوک برای تعلیق حساب کاربری‌اش تا سال ۲۰۲۳، آن را اقدامی «توهین آمیز» توصیف کرد.

ترامپ در بیانیه‌ای که در این باره صادر کرد، افزود: «نباید به آن‌ها اجازه سانسور و ساکت کردن داده شود و در نهایت ما پیروز خواهیم شد. کشور ما نمی‌تواند این سوءاستفاده را بیش از این تحمل کند».

رییس جمهور پیشین امریکا بار دیگر با انتقاد از اقدام شبکه‌های اجتماعی در تعلیق صفحات شخصی‌اش، ادعای خود درباره تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را تکرار کرد.

وی در این باره گفت: «تصمیم فیس بوک، توهین به ریکارد آرای ۷۵ میلون نفربه علاوه بسیاری دیگر که در انتخابات متقلبانه ۲۰۲۰ به ما رای دادند به شمار می‌آید».

چند روز قبل نیز، وبلاگ دونالد ترامپ که قرار بود جایگزینی برای حساب‌های کاربری وی در شبکه‌های اجتماعی باشد، کمتر از یک ماه پس از افتتاح، تعطیل شده است.

وبلاگ «From the Desk of Donald J Trump» در چهارم ماه می به عنوان پلتفرم پیام رسان جایگزین برای رئیس جمهور پیشین امریکا ایجاد شد. زیرا پس از حمله طرفداران ترامپ بالای ساختمان کانگرس در ششم جنوری ۲۰۲۱ میلادی، شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک (به طور موقت) و توییتر (به طور دائم) حساب کاربری وی را تعطیل کرده بودند.

اما اکنون مشخص شده از دیروز این وبلاگ به طور کامل از وب سایت دونالد ترامپ حذف شده است. جیسون میلر مشاور ارشد رئیس جمهور پیشین امریکا نیز این خبر را تأیید کرد و گفت وبلاگ دوباره احیا نخواهد شد.

پیشتر؛ روز ۱۹ جدی (۸ جنوری)، توییتر اعلام کرد پس از بررسی کامل آخرین توییت‌های دونالد ترامپ تصمیم به مسدود شدن حساب کاربری رییس جمهور امریکا گرفته شده است.

رییس جمهور سابق امریکا از توییتر به عنوان تریبون اصلی برای انتشار سخنان خود و تصمیم‌گیری‌های مهم استفاده می‌کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید