کمک ۲۶۶ میلیون دالری امریکا به افغانستان

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

وزیر خارجه امریکا اعلام کرده است که کشورش به عنوان بخشی از تعهدش به مردم افغانستان،‌ ۲۶۶ میلیون دالر دیگر به افغانستان کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آنتونی بلینکن، روز جمعه (۱۴ جوزا) گفت که این کمک به خاطر حمایت از افراد بی‌جاشده داخلی در افغانستان می‌باشد.

وی بیان داشت:” این کمک مردم ایالات متحده شرکای بشردوستانهٔ بین المللی ما را کمک خواهد کرد تا از حدود ۱۸ میلیون شهروند نیازمند افغانستان و به ویژه ازبیش از ۴٫۸ میلیون بی‌جا شده‌ٔ داخلی حمایت کنند”.

او گفت:” برای سالهای متمادی، ایالات متحده حمایت از بازگشت کنندگان، پناهندگان و بی‌جا شدگان افغان را در اولویت خود قرار داده است. ۲۶۶ میلیون دالر کمک بشردوستانه جدید ایالات متحده آخرین نمونه بارز تعهد عمیق ما به آینده‌ای صلح آمیز و پایدار برای افغانستان و مردم آن است. ”

آقای بلینکن افزود که این کمک‌ها شرکای ما را در فراهم کردن سرپناه، فرصت های معیشتی، مراقبت‌های بهداشتی ضروری، کمک‌های اضطراری غذایی، آب، خدمات بهداشتی و نیازمندی‌های ناشی از همه گیری کووید- ۱۹، کمک خواهد کرد.

وزیر خارجه امریکا گفت که اهداف دیگر این کمک‌ها رفع نیازمندی های آسیب‌پذیرترین افراد از جمله زنان و دخترانی است که در نتیجهٔ همه گیری و چندین دهه درگیری با خطرات خاصی از جمله خشونت مبتنی بر جنسیت مواجه استند.

وی بیان داشت: “ما از مشارکت سایر اهدا کنندگان در قبال این پاسخ بین المللی استقبال می کنیم و از دیگران نیز می‌خواهیم که سخاوتمندانه از نیازهای فوری بشردوستانه افغانستان حمایت کنند. ”

وزیر خارجه امریکا یک‌بار دیگر از رهبران دولت افغانستان و گروه طالبان خواست که تلاش‌هایشان را در جهت دستیابی به یک توافق سیاسی و آتش بس دایمی تسریع کنند و به درگیری‌های چهل ساله پایان دهند تا پناهندگان و بی‌جاشدگان بتوانند به خانه‌هایشان برگردند.

این در حالی است که بیش از این گزارش شده بود که جو بایدن رییس جمهور امریکا خواهان اختصاص بیش از ۳۰۰ میلیون دالر بودجه برای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان شده است.

گفتنی است که با اعلام بسته جدید کمکی امریکا به افغانستان، مجموع کمک‌های بشردوستانه امریکا از سال ۲۰۰۲ میلادی به این سو به افغانستان به ۳٫۹ میلیارد دالر می‌رسد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید