هشدار سازمان ملل از رابطه‌ طالبان با القاعده در افغانستان

0

سازمان ملل متحد هشدار می‌هد که هیچ نشانه‌یی از قطع رابطه طالبان با شبکه القاعده دیده نمی‌شود و این گروه به رابطه‌اش با القاعده برای رسیدن به قدرت از راه زور ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در یک گزارش تازۀ سازمان ملل متحد آمده‌است که طالبان یک تهدید جدی برای حکومت افغانستان استند.

هرچند طالبان حضور جنگجویان خارجی را در صفوف شان رد می‌کنند، اما سازمان ملل متحد می‌گوید که هشت تا ده هزار خارجی در افغانستان استند که بیشتر آنان از سوی طالبان محافظت می‌شوند.

در گزارش گروه نظارتی سازمان ملل متحد بر اوضاع افغانستان آمده‌است: «ناظران سازمان ملل تخمین می‌زنند که از هشت تا ده هزار عضو گروه‌های مختلف خارجی در افغانستان حضور دارند که بیشتر آنان از سوی طالبان محافظت می‌شوند.»

در همین حال، این سازمان از افزایش شصت درصدی جنگ افغانستان در مقایسه به سه ماه نخست سال پار میلادی نیز خبر می‌دهد.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده‌است که ملا محمد یعقوب و سراج‌الدین حقانی، معاونان این گروه مخالف گفت‌وگوهای صلح اند و جنگ را راه حل رسیدن به قدرت می‌دانند.

بربنیاد این گزارش، طالبان در شصت تا هفتاد درصد خاک افغانستان که خارج از مرکزهای شهرها است حاکمیت دارند و یا در حال درگیری با نیروهای دولتی اند.

طالبان تاکنون دربارۀ این گزارش واکنش نشان نداده‌اند. پیش از این ایالات متحده گفته بود که به خواستش مبنی بر سرکوب القاعده در افغانستان دست یافته است و از همین رو روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان آغاز کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید