عبدالله : ما از صلح به همان اندازه‌ای که در گذشته فاصله داشتیم، فاصله داریم

0

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی با اشاره به عدم پیشرفت در مذاکرات صلح می‌گوید که افغانستان به اندازه‌ای از صلح فاصله دارد که در گذاشته داشته است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آقای عبدالله که امروز پنج‌شنبه (۱۳ جوزا) در مراسم یادبود از دهمین سالیاد ترور جنرال داود داود و شاه جهان نوری در کابل صحبت می‌کرد گفت، با وجود که مذاکرات صلح شروع شده و ادامه دارد؛ اما هیچ پیشرفتی در خصوص به نتیجه رسیدن این مذاکرات صورت نگرفته است.

آقای عبدالله تاکید کرد: “ما از صلح به همان اندازه‌ای که در گذشته فاصله داشتیم، فاصله داریم.”

به گفته او، با وجودی که نیروهای خارجی از کشور بیرون می‌شوند، مخالفان بر جنگ تاکید دارند و می‌خواهند از این طرق مساله افغانستان را حل کنند.

او با توجه به خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان گفت که تنها فرق افغانستان با گذشته در این است که امروزه جامعه بین‌المللی تاکید دارند که افغانستان را تنها نمی‌گذارد و افغانستان مثل گذشته در تجرید کامل قرار نخواهد گرفت.

آقای عبدالله همچنین از اختلافات شدید در داخل صف جمهوریت سخن گفت و تاکید ورزید که تلاش برای حل این اختلافات جریان دارد و “انشاالله” به نتیجه خواهد رسید.

او بیان داشت که حل اختلافات سیاسی به تدبیر و هم اندیشی نیاز دارد تا مردم باید در کنار هم این کشتی (نظام افغانستان) را از سقوط احتمالی نجات دهند.

این در حالی است که برخی اعضای هیات مذاکراتی صلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان دو روز پیش به منظور آغاز دور جدید مذاکره با طالبان، به قطر رفتند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید