دیدار و گفتگوی رحمان و عمران خان و امضای چند قرارداد همکاری بین تاجیکستان و پاکستان

0
تاجیکستان و پاکستان درحوزه های مختلف و همکاری های گسترده در سطح وزارت‌ خارجه دو کشور چندین سند همکاری و قرارداد را امضا کردند.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در سفر رسمی وارد اسلام آباد شد.

رئیس جمهور تاجیکستان با «عمران خان» صدراعظم پاکستان دیدار و پیرامون طیف گسترده‌ای از موضوعات مورد علاقه و همکاری‌های دوجانبه به گفتگو پرداخت.

طرفین پس این دیدار در یک نشست مطبوعاتی حضور یافته و به ارائه چشم انداز‌های همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی خود از جمله پیشبرد اهداف صلح آمیز منطقه‌ای بویژه پروسه صلح افغانستان، مبارزه با اسلام هراسی، فساد مالی و پولشوئی پرداختند.

بر اساس اعلام منابع خبری در حاشیه این نشست رئیس جمهور تاجیکستان و صدراعظم پاکستان در خصوص همکاری‌های تجاری، نقلیات، آموزشی، هنری، فرهنگی، صنعتی، مبارزه با فساد و پولشوئی و همچنین همکاری گسترده میان وزارت‌های خارجه دو کشور چندین سند همکاری و قرارداد را امضا کردند.

امامعلی رحمان همچنین با حضور در محل وزارت خارجه پاکستان با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور دیدار و درباره ظرفیت‌های گسترده موجود در تعاملات دوجانبه بویژه تجارت به گفتگو پرداخت.

وزیر خارجه پاکستان گفت: اسلام آباد مصمم است که همکاری‌های دوجانبه با تاجیکستان در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش، مسکن، توسعه زیرساخت‌ها، فناوری و انرژی را افزایش دهد.

گفتنی است این هفتمین سفر رسمی «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان به پاکستان از سال ۱۹۹۴ تا اکنون است. آخرین سفر وی به اسلام آباد در سال ۲۰۱۷ برای شرکت در سیزدهمین اجلاس سران اکو انجام شده بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید