محقق : عاملان رویداد‌های تروریستی بدون محاکمه یا با رشوت آزاد می‌شوند

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

محمد محقق؛ مشاور ارشد رئیس‌ جمهوری در امور سیاسی و امنیتی می‌گوید که عاملان رویدادهای تروریستی بدون محاکمه آزاد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وی امروز چهارشنبه، ۱۲ جوزا در مراسم چهارمین سالروز کشته‌شدن سالم ایزدیار؛ فرزند محمدعلم ایزدیار؛ معاون اول مجلس سنا با اشاره به حملات تروریستی در کشور گفت: «این‌ها را کی می‌زند؟ همان‌هایی ‌اند که مطمئن ‌اند اگر گیر بیافتند، فردایش با رشوت یا رحمت حکومت آزاد می‌شوند.»

محقق افزود که نیاز است حکومت به خانواه‌های قربانیان رسیدگی و مهربانی کند و درد مردم را التیام ببخشد.

او تاکید کرد که عاملان رویدادهای تروریستی به خصوص حمله تروریستی بر مکتب سیدالشهدا که در آن حدود ۹۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند، باید محاکمه و مجازات شوند.

آقای محقق همچنین گفت که گروه طالبان خواستار رهایی هزاران متهم دیگر به قضایای تروریستی از سوی حکومت شده‌است. به گفته او، کشورهای خارجی نیز بارها این موضوع را مطرح کرده‌اند.

این در حالی ‌است که در این اواخر انفجارهای مرگبار تروریستی در نقاط مختف کشور افزایش یافته‌است.

شب گذشته در فاصله‌ زمانی یک ساعت دو انفجار بر دو عراده موتر لینی نوع کاستر در ساحه‌ سرکاریز و گولایی دواخانه‌ی حوزه‌ی سوم امنیتی شهر کابل رخ داد.

براساس معلومات پولیس، در این دو رویداد دست‌کم ۱۰ غیرنظامی کشته و بیش از ۱۲ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. آمار تلفات این رویداد نهایی نیست و احتمال افزایش آن وجود دارد.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این دو رویداد را بر عهده نگرفته است. گروه طالبان هر گونه دست‌داشتن در این رویدادها را رد کرده است.

حدود یک ماه قبل، یک حمله مرگبار تروریستی دانش‌آموزان مکتب سیدالشهدای غرب کابل را هدف قرار داد که در نتیجه بیش از ۸۰ نفر شهید شده‌اند. خانواده‌های قربانیان این حمله مصداق نسل‌کشی می‌دانند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید