سنتکام : روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان ۳۰ تا ۴۴ درصد تکمیل شده‌است

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

فرماندهی مرکزی ارتش امریکا (سنتکام) می‌گوید، روند خروج نیروهای این کشور از افغانستان تاکنون ۳۰ تا ۴۴ درصد تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا موسوم به «سنتکام» اعلام کرده است که این کشور به صورت تخمینی ۳۰ تا ۴۴ درصد از نیروهایش را از افغانستان خارج کرده است.

سنتکام گفته است که این درصدی تخمینی ارایه شده از پیشرفت روند خروج نیروهای امریکایی شامل خروج نیروها و تجهیزات، تحویل تجهیزات و امکانات به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان و نیز تخریب بعضی از تجهیزات می‌شود.

در اعلامیه سنتکام که روز سه‌شنبه، یازدهم جوزا، نشر شد، آمده است که ایالات متحده امریکا محموله‌های نظامی معادل۳۰۰ فروند طیاره سی۱۷  را از افغانستان خارج کرده است.

طبق اعلامیه ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا، امریکا بیش از ۱۳ هزار قطعه تجهیزات نظامی را برای تخریب به نماینده‌گی لوژستیکی این نیروها فرستاده است.

در همین حال، سنتکام خاطرنشان کرده است که تاکنون شش پایگاه نظامی خود را به نیروهای دفاعی افغانستان سپرده‌اند.

از سویی هم سنتکام تصریح کرده است که به دلیل ملاحظات امنیتی، محدوده تقریبی از خروج نیروهای امریکایی ارایه شده است.

ستاد فرماندهی مرکزی امریکا افزوده است که این اداره در نظر دارد برخی دیگر پایگاه‌ها و دارایی‌های نظامی که می‌تواند نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را در عملیات‌ها کمک کند، به آن‌ها واگذار می‌کند.

روند خروج نیروهای امریکایی و ناتو در اول ماه می آغاز شد و انتظار می‌رود که این روند تا یازدهم سپتامبر تکمیل شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید