شب تاریک کابل ، شمار تلفات انفجارهای پیاپی به ۱۰ کشته و ۱۲ زخمی افزایش یافت

0

انفجار دو بمب در کابل باعث کشته شدن دست کم ده نفر در پایتخت افغانستان شد و انفجار سوم باعث شد که شهر در تاریکی فرو برود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  در روزی که گذشت شهر کابل شاهد سه انفجار پی‌هم بود که شماری کشته و زخمی بر جا گذاشت و شهر را در تاریکی فروبرد.

حامد روشن، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان  گفت که حداقل ده نفر در اثر انفجار سه بمب در اواخر روز سه شنبه در پایتخت افغانستان جان خود را از دست دادند.

دو بمب به سرعت پشت سر هم در مکان‌های جداگانه‌ای از یک محله غربی کابل منفجر شد ، دست کم ۱۰ غیر نظامی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

روشن گفت ،این دو انفجار شام روز سه‌شنبه، یازدهم جوزا، در فاصله زمانی یک ساعت از هم به وقوع پیوست. انفجار اول ساعت ۰۷:۱۵ در ساحه سرکاریز و انفجار دومی ساعت ۰۸:۱۵  شام کمی دورتر از محل انفجار اول در کوچه الماس غرب در گولایی دواخانه رخ داد.

سنجر نیازی ، سخنگوی اداره تأمین برق نیز ، گفت که بمب سوم به یک ایستگاه شبکه برق در شمال کابل آسیب جدی وارد کرد.

روشن گفت ، دو بمب گذاری اولیه که هر دو مینی‌بوس را هدف قرار داده بودند ، در یک منطقه پایتخت اتفاق افتاد. اولین   انفجار یک واسطه نوع کاستر را در نزدیکی مسجد اهلبیت در مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر کابل هدف قرار داد

 هیچ کس مسئولیت بمبگذاری ها را بر عهده نگرفت. با این حال ، گروه‌های وابسته به داعش قبلاً مسئولیت حملات متعددی را در ماه مه به ایستگاه‌های برق در کابل و چندین استان دیگر رخ داد را به عهده گرفت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید