مکرون : آمریکا و دانمارک درباره جاسوسی از سیاستمداران اروپایی توضیح دهند

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

رئیس جمهور فرانسه گفت که به دنبال گزارش هایی درباره جاسوسی از سیاستمداران اروپایی، کشورش منتظر توضیح از سوی ایالات متحده آمریکا و دانمارک است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه امروز دوشنبه اعلام کرد که پس از انتشار گزارش هایی درباره جاسوسی از سیاستمداران اروپایی، پاریس منتظر توضیحاتی از سوی ایالات متحده آمریکا و دانمارک در این خصوص است.

مکرون پس از جلسه کابینه فرانسه و آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان درباره این گزارش ها اظهار داشت: می خواهم بگویم که این مسئله در میان متحدان به ویژه بین متحدان و شرکای اروپایی غیرقابل قبول است.

کلمنت بون، مدیر امور اروپا در وزارت امور خارجه فرانسه پیشتر گفته بود که واقعیت احتمالی شنود آمریکا از سیاستمداران اروپایی بسیار خطرناک است و اطلاعات در این خصوص باید تأیید شود.

بن در مصاحبه ای با رادیو فرانس اینفو تاکید کرد: این واقعیت بالقوه بسیار خطرناکی است. ما باید آن را تأیید کنیم و در صورت تأیید اطلاعات این مسئله عواقبی را برای دانمارک به دنبال خواهد داشت.

در همین حال ، کریستین ویگند، سخنگوی کمیسیون اروپا برای امور عدالت و برابری در جلسه توجیهی امروز دوشنبه در خصوص اهمیت حفاظت از داده های شخصی گفت: این موضوع به طور کلی مربوط به مقامات اطلاعات ملی داخلی هر کشور عضو است که در معرض این عملیات جاسوسی قرار گرفته است و از نظر کمیسیون اروپا حفاظت از حریم خصوصی داده ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

کریستین ویگند گفت: مذاکرات برای دستیابی به توافق فرا اقیانوس اطلس درباره حفاظت از داده های جاری به شدت ادامه دارد، اما تاکنون توافقی حاصل نشده است.

قابل توجه است که شرکت پخش رادیو دانمارک ، طبق اسناد اطلاعاتی که به دست آورد ، نشان داد که ایالات متحده با کمک اطلاعات جاسوسی دانمارک از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ با استفاده از سیستم ارتباطی دانمارک، از مقامات اروپایی، فرانسوی، نروژی، سوئدی و آلمانی از جمله آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان جاسوسی کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید