آغاز خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه بگرام و واگذاری آن پس از تخریب تجهیزات به ارتش افغانستان

0

منابع اعلام کردند که همزمان با تخریب تجهیزات پایگاه بگرام، روند خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از این بزرگترین پایگاه نظامی در افغانستان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  در ادامه روند خروج نظامیان آمریکایی و همزمان با ادامه تخریب تجهیزات نظامی، آمریکا روند انتقال این پایگاه را به نیروهای افغان آغاز کرده است.

ساکنان محلی در ولسوالی بگرام ولایت پروان می‌گویند که روزانه ۲۰ تا ۳۰ کامیون باربری تجهیزات نظامی تخریب شده به خارج این پایگاه انتقال می‌یابد.

مقامات آمریکایی در توجیه تخریب این تجهیزات می‌گویند که تجهیزات قابل انتقال به نیروهای افغان نیستند و برای جلوگیری از افتادن به دست «دشمن» از بین می‌رود.

پایگاه نظامی بگرام بزرگترین و مجهزترین پایگاه نظامی در افغانستان است و به گفته منابع روند خروج نیروها از این پایگاه آغاز شده و قرار است تا ۱۵ روز دیگر پایان یابد.

بگرام از مهمترین پایگاه های نظامی در منطقه است که در طول ماموریت ۲۰ ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان مهمترین عملیات ها از آنجا مدیریت می شد.

براساس تازه‌ترین آمار رسمی از روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تاکنون معادل ۱۶۰ بار هواپیما C-17 تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده و بیش از ۱۰ هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده است.

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ۱ می آغاز شده و قرار است این روند تا ۱۱ سپتامبر پایان یابد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید