کانادا کمک هایش را به دولت و مردم افغانستان ادامه می‌دهد

0

معین وزارت خارجه کاناد می‌گوید که کمک و همکاری‌های کانادا به دولت و مردم افغانستان ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  وزارت خارجه، امروز سه‌شنبه (۱۱ جوزا) با نشر خبرنامه‌ای گفته که میرویس ناب و خانم مارتا مورگان معینان وزارت‌های امور خارجه افغانستان و کانادا در یک تماس تلیفونی، پیرامون روند صلح افغانستان و موضوعات مورد علاقه دو طرف، گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این تماس تلیفونی، معین سیاسی وزارت امور خارجه با ابراز سپاس از کمک و همکاری‌های سودمند کانادا برای افغاستان در جریان دو دهه پسین و اتخاذ موقف معقول و اصولی آن‌کشور در روند صلح افغانستان، تداوم همکاری‌های کانادا به افغانستان در بخش‌های مختلف را مهم و ارزشمند خواند.

سپس، خانم مورگان، از تداوم کمک و همکاری‌های کانادا به دولت و مردم افغانستان به آقای ناب اطمینان داده، بر حمایت کشور متبوعش از نیروهای ملی و دفاعی افغانستان و گفتگوهای صلح با حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر و حضور مؤثر زنان درین گفتگوها، تأکید کرد.

در ادامه، هردو جانب راجع به آخرین تحولات در گفتگوهای صلح و تقویت و گسترش همکاری‌ها میان دو کشور، پیرامون موضوعات تخنیکی و حقوقی گروه همآهنگی و پاسخ دهی به قربانیان پرواز PS752، نیز به تفصیل صحبت و تبادل نظر کردند.

گفتنی است که بسیاری از کشورهای همکار افغانستان اعلام کرده‌اند که کمک و همکاری آنان پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان همچنان ادامه خواهد یافت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید