هیات دولت برای از سرگیری مذاکرات صلح فردا راهی دوحه می‌شود

0

وزارت دولت در امور صلح می‌گوید که قرار است رییس و اعضای هیات گفتگوکننده دولت فردا (سه‌شنبه، ۱۱ جوزا) به منظور از سرگیری گفتگوهای صلح با طالبان به دوحه بروند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  ناجیه انوری؛ سخنگوی این وزارت، امروز (دوشنبه، ۱۰ جوزا) اعلام کرد که با رسیدن اعضای هیات گفتگوکننده دولت در دوحه، گفتگوهای صلح دولت با طالبان نیز از سر گرفته می‌شود.

سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افزوده‌است: « در روزهای عید یک جلسه بین یک تعداد اعضای هیات جانب جمهوری اسلامی افغانستان و جانب مقابل در دوحه تدویر شد و در آن جلسه بر علاوه مسایل دیگر، روی سرعت مذاکرات و همچنین شروع مذاکرات بعد از عید سعید فطر تاکید صورت گرفت.»

خانم انوری همچنین گفته‌است که هیات گفتگوکننده‌ دولت اراده جدی برای پیشبرد گفتگوهای صلح دارد: «تلاش جمعی تیم جمهوری اسلامی افغانستان بر این است تا مذاکراتی که در جریان است، آن را به یک نتیجه ملموس، خوب و با هدف تامین صلح پایدار و با عزت در افغانستان موفقانه به انجام برسانند.»

این در حالی است که دولت و طالبان با وجود گذشت چندین ماه از آغاز مذاکرات، هنوز نتوانسته‌اند روی موارد جدی صلح گفتگو کرده و به نتیجه نزدیک شوند.

با این حال، حامد کرزی؛‌ رئیس‌جمهوری پیشین کشور گفته‌است که روند گفتگوهای صلح تاکنون به این دلیل نتیجه‌بخش نبوده‌است که از نام صلح به عنوان «پروژه» استفاده شده‌است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید