افتتاح دومین شفاخانه اختصاصی کووید۱۹ در کابل

0

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز (یکشنبه، ۹ ثور) شفاخانه صدبستر قصبه (کووید-۱۹ شماره دوم) را افتتاح و به بهره برداری سپرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ این شفاخانه با ظرفیت صدبستر، مجهز با تمام امکانات طبی پیشرفته برای بیماران کرونا در ناحیه پانزدهم شهر کابل ایجاد شده است. این دومین شفاخانه اختصاصی کووید-۱۹ بعد از شفاخانه افغان-جاپان در شهر کابل می‌باشد.

سرپرست وزارت صحت عامه، گشایش این شفاخانه را یک گام مهم برای رسیدگی به بیماران کرونا خوانده گفت که این شفاخانه به دلیل افزایش واقعات کرونا در کابل ایجاد شده است.

او هم‌چنان گفت: در کنار این دو شفاخانه، شفاخانه جناح و پولیکلینک دوستی افغانستان-اندونیزیا نیز برای بیماران کرونا اختصاص داده شده است. افزون بر این، در ولایات نیز چنین تدابیر گرفته شده است و در صورت افزایش واقعات کرونا، ما در نظر داریم تا ۶ هزار بستر را در تمام ولایت ایجاد نماییم.

سرپرست وزارت صحت عامه، از گسترش ویروس کرونا در کشور ابراز نگرانی نموده هشدار داد که در صورت بی اعتنایی مردم در برابر این ویروس و عدم رعایت توصیه‌های صحی از سوی شهروندان، ما به یک بحران جدی مواجه خواهیم شد.

مجروح، تاکید کرد که وزارت صحت عامه با تمام توان تلاش می‌کند تا موج سوم ویروس کرونا را مدیریت نماید، اما همکاری مردم در این راستا بسیار مهم و ارزنده می باشد.

سرپرست وزارت صحت عامه، در ادامه سخنانش در رابطه به مسدود کردن مراکز آموزشی اشاره کرده افزود که با مسدود کردن مراکز آموزشی در ۱۶ ولایت کشور از تجمعات ۸ میلیون تن جلوگیری شده است، که این کار یک روش خوب اهتمامات برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور می‌باشد.

این در حالی است که روز گذشته سرپرست وزارت صحت عامه در گفتگویی از طریق ویدیو کنفرانس با سفیر دانمارک خواستار همکاری مسئولان آن‌ها در امر مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان و به خصوص ارسال واکسن، شده است.

قابل ذکر است که بخش ویژه کنترل ویروس کرونا در شفاخانه افغان – جاپان به تاریخ سه‌شنبه، ۱۵ دلو ۱۳۹۸ ایجاد شد. این بخش دارای صد بستر و مجهز به تمامی امکانات می‌باشد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید