ادامه ماموریت اتحادیه اروپا در افغانستان

0

توماس نیکلسون سرپرست نمایندگی خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان می‌گوید که این اتحادیه بعد از خروج نیروهای خارجی از افغانستان در این کشور باقی می‌ماند و به ماموریت و همکاری خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ توماس نیکلسون که روز یکشنبه (۹ جوزا) در پارلمان اروپا صحبت می‌کرد گفت که پالیسی اتحادیه اروپا در قبال افغانستان تغییر نکرده است.

وی تصریحر کرد:” درحالی که نیروها خارج می‌شوند، نیت ما این است که باقی می‌مانیم. پالیسی ما تغییرنکرده، ماموریت ما تغییر نکرده، تعهدات ما به مردم افغانستان تغییر نکرده ولی شرایط تغییر می‌کند و ما باید خود را با تغییرات عیار کنیم تا به تعاملات و برآورده کردن تعهدات خود در شرایط نسبتا جدید ادامه دهیم.”

این اظهارات ازسوی یک مقام ارشد اتحادیه اروپا درحالی صورت می‌گیرد که قرار است وزیران دفاع و خارجه کشورهای ناتو در گردهمایی فردای خود در بروکسل دربارۀ افغانستان نیز گفتگو کنند.

پیش از این نیز برخی از مقام‌های اتحادیه اروپا تاکید کرده بودند که حمایت این اتحادیه پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان همچنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که قرار است تمامی نیروهای امریکایی تا یازدهم سپتامبر سال جاری افغانستان را ترک کنند. کشورهای ناتو نیز گفته اند که نیروهای خود را یکجا با نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می‌کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید