ارگ : سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دالری چین در بخش تولید انرژی برق در افغانستان

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

ارگ ریاست جمهوری کشور می‌گوید که سرمایه‌گذاران چینی خواهان سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دالری در بخش تولید انرژی برق در افغانستان می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ ارگ ریاست جمهوری گفته که رییس جمهور غنی به ادامۀ حمایت حکومت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، روز شنبه (۸ جوزا) با گروپ سرمایه گذاران چینایی که علاقمند سرمایه گذاری در بخش تولید انرژی برق از زغال سنگ می باشند، دیدار کرد.

در این دیدار، مسئولین گروپ متذکره، گفتند که می‌خواهند با سرمایه گذاری حدود ۴۰۰ میلیون دالر، ۳۰۰ میگاوات برق را با استفاده از زغال سنگ تولید نمایند.

سپس رییس جمهور غنی در رابطه به منابع طبیعی افغانستان و فرصت های سرمایه گذاری در عرصه انرژی برق، معلومات ارائه نمود و به واحد تسهیل سرمایه گذاری هدایت داد تا بررسی های لازم را در همکاری با دافغانستان برشنا شرکت بخاطر فراهم نمودن فرصت سرمایه گذاری برای گروپ متذکره، انجام داده و غرض اجراات بعدی با مقام عالی ریاست جمهوری شریک سازد.

این در حالی است که پیش از این رییس جمهور غنی گفته بود که در صورت مدیریت درست، افغانستان ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار میگاوات برق را دارد؛ در حالی که نیازمندی تمام افغانستان در شرایط فعلی کم‌تر از ۲۰ هزار میگاوات برق می‌باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید