منچسترسیتی ۰-۱ چلسی ؛ توخل و چلسی بر بام اروپا

0

تیم فوتبال چلسی در دیداری نفس گیر مقابل دیگر تیم انگلیسی، منچسترسیتی با تک گل هاورتز به پیروزی رسید و فاتح لیگ قهرمانان ۲۱ – ۲۰۲۰ شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ چلسی در شبی که موقعیت چندانی به حریف قدرتمند خود نداد، با ارائه نمایشی منطقی و با تکیه بر تک گل نیمه اول کای هاورتز، با یک گل منچسترسیتی را مغلوب کرده و برای دومین بار در تاریخ حیات خود فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده.

سیتی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه هشت و روی پای فوق العاده ادرسون فرصت داشت به گل اول دست یابد، اما رحیم استرلینگ در دهانه دروازه توپ را گم کرد و فرصت از دست رفت.

دو دقیقه بعد و روی ارسال میسون مونت از سمت چپ بود که چلسی به راحتی می توانست به گل اول برسد، اما تیمو ورنر نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و این موقعیت از دست رفت.

در دقیقه ۱۴ این بار کای هاورتز با حرکت از سمت چپ و ارسال یک پاس زمینی می توانست زمینه ساز گل اول چلسی بشود، اما ضربه زمینی ورنر بسیار ضعیف بود و در اختیار ادرسون قرار گرفت.

لحظاتی بعد این بار خود تیمو ورنر در سمت چپ حرکت کرده و خودش اقدام به ضربه زدن کرد، اما شوت این بازیکن دقیق نبود و به تور کنار دروازه ادرسون برخورد کرد.

در دقیقه ۲۸ فیل فودن در محوطه جریمه سیتی صاحب موقعیت شده و می توانست دروازه چلسی را باز بکند، اما آنتونی رودیگر با یک تکل فوق العاده راه توپ را بست و دروازه تیمش را نجات داد.

اما در اواخر نیمه اول و در دقیقه ۴۲ چلسی به گل رسید. روی پاس عمقی و تماشایی مونت و آفساید گیری غلط روبن دیاس، کای هاورتز در موقعیتی تک به تک از سد ادرسون عبور کرده و به راحتی دروازه سیتی را باز کرد. در ادامه اتفاقی روی دروازه ها رخ نداد و چلسی با برتری ۰-۱ راهی رختکن شد.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم اتفاق خاصی رخ نداد و چلسی به خوبی برابر حملات سیتی ایستادگی کرد. در دقیقه ۵۸ کوین دی بروین بعد از برخورد با تونی رودیگر مصدوم شد تا کار سیتی برای بازگشت دشوارتر شود.

لحظاتی بعد ضربه رحیم استرلینگ به جیمز برخورد کرد و علیرغم اعتقاد بازیکنان سیتی به پنالتی، داور چنین عقیده ای نداشت و VAR هم کمکی به سیتی و گواردیولا نکرد.

در دقیقه ۷۳ و روی پاس تماشایی هاورتز بود که کریستن پولیسیچ تا آستانه زدن گل دوم چلسی و تمام کردن کار حریف پیش رفت، اما ضربه او در موقعیتی تک به تک دقیق نبود و با فاصله به بیرون رفت.

در ادامه اگرچه سیتی مالک توپ بود، اما دفاع منسجم چلسی اجازه خلق حتی یک موقعیت خطرناک هم به حریف نمی داد. در اواخر هفت دقیقه وقت تلف شده ضربه ریاض محزر با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه به بیرون رفت و در نهایت چلسی با برتری ۰-۱ فاتح لیگ قهرمانان شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید