امریکا و هند بر پیکار مشترک در برابر تغییرات اقلیمی و کرونا تعهد کردن

0

هند و ایالات متحده که از ویروس کرونا بیشتر آسیب دیده اند، تعهد سپردند که در برابر این بیماری واگیر و دیگر چالش های مشترک جهانی، با هم متحدانه پیکار نمایند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزیرخارجه امریکا در دیداری با همتای هندی اش در واشنگتن به روز جمعه گفته است که ایالات متحده و هند در بخش های گونه‌گون از جمله مبارزه با ویروس کرونا و تغییرات اقلیمی، با هم از نزدیک کار خواهند کرد.

انتونی بلنکین، وزیرخارجه امریکا در دیداری با اس جی شنکر، وزیر جارجه هند ابراز داشت: “ایالات متحده و هند در حال کار بر روی بسیاری از مهمترین چالشهای زمان ما و چالشهایی هستند که تأثیر ژرف بر زنده‌گی شهروندان ما دارند. و ما در مقابله با کووید نزده با هم متحد هستیم.”

آقای بلنکین افزود: در مقابله با چالش ناشی از تغییرات آب و هوایی متحد هستیم و مستقیماً از طریق (گفتگوی امنیتی چهار ضلعی) و دیگر نهادهای سازمان ملل در برخورد با بسیاری از چالش هایی که در منطقه و سراسر جهان با آن روبرو هستیم باهم کارمی کنیم.”

واشنگتن و دهلی نو در حالی بر بسیج تلاش های دو جانبه در پیکار با ویروس کرونا تاکید می ورزند که بیش از ۳۰۰ هزار تن در هند در نتیجه این ویرورس جان باخته اند و هنوز هم این ویروس در این کشور در حال گسترش است.

اس جی شنکر، وزیرخارجه هند گفت: ” این نخستین دیدار هیئت حکومت هند در سطح کابینه با اداره جدید امریکا است و من البته خوشحالم که کسی را به عنوان همتای خود می بینم که سالها با او کار کرده ام. ما بسیاری از موضوعات را برای بحث داریم. فکر می کنم روابط ما طی سال های گذشته قویتر شده اند.”

هند پس ازایالات متحده و برازیل بیشترین قربانیان ویروس کرونا را درجهان دارد.

گسترش گونه های جهش یافته ویروس کرونا در هند اوضاع را درکشور های همسایه این کشور ازجمله پاکستان و افغانستان، نیز بدتر ساخته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید