کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۶۵۴ بیمار جدید و مرگ ۲۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته

0

براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه در شبانه‌روز گذشته ۶۵۴ بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شده‌ و در این مدت ۲۰ بیمار نیز جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  بر بنیاد گزارش رسمی وزارت صحت که امروز (شنبه، ۸ جوزا) منتشر شد، شمار مجموعی فوتی‌های ناشی از کووید- ۱۹ در افغانستان به دو هزار و ۹۱۹ نفر رسیده‌است.

همچنین با ابتلای ۶۵۴ نفر در ۲۴ ساعت شمار کل بیماران کووید-۱۹ در کشور ۷۰ هزار و ۷۶۱ تن اعلام شد‌ه‌‌است.

طبق آمار رسمی وزارت صحت، در شبانه‌روز گذشته ۱۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در کشور بهبود یافته‌اند‌ و شمار بهبودیافتگان به ۵۷ هزار و ۲۸۱ نفر رسیده‌است.

افغانستان در حال حاضر با موج سوم کرونا مواجه است.

وحید مجروح؛ سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که این وزارت تدابیر جدی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور روی دست گرفته است، اما نیاز است مردم هم خطر این ویروس را جدی بگیرند.

سرپرست وزارت صحت عامه امروز (شنبه، ۸ جوزا) دریک نشست خبری گفت که در طی دو هفته گذشته، چرخه موج سوم کرونا در کشور بیش از هر زمان دیگر در تمام نقاط کشور به خصوص در ۱۶ ولایت افزایش یافته است. به گفته او تعطیلی دو هفته‌ای دانشگاه‌ها، مکاتب و مراکز آموزشی در ۱۶ ولایت هم به همین دلیل گرفته شده است.

او از مردم خواست تا خطری ناشی از ویروس کرونا را جدی بگیرند و در این زمینه با کارمندان صحی همکاری کنند.

پیش از این، وزارت صحت عامه از گسترش کرونا در روزهای عید ابراز نگرانی کرده و بر رعایت توصیه‌های صحی از سوی مردم تاکید کرده‌بود.

این وزارت همچنین از شناسایی مواردی از شیوع کرونای انگلیسی در ۱۸ ولایت کشور خبر داده‌است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید