رسوایی جدید در کانادا؛کشف یه گور دسته جمعی

0

با کشف بقایای اجساد صدها کودک بومی در کانادا افکار عمومی این کشور به شدت شوک‌زده شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ یک گور دسته جمعی حاوی بقایای ۲۱۵ کودک بومی که برخی از آنها زیر سه سال سن داشتند، در محوطه یک مدرسه سابق(شبانه‌روزی) در استان بریتیش کلمبیا در کانادا کشف شد و موجی از نفرت را در این کشور ایجاد کرد به طوریکه جاستین ترودو نخست وزیر این کشور این کشف را یادآور یک فصل دردناک و شرم‌آور از تاریخ کانادا نامید.

این اجساد در مدرسه شبانه روزی کملوپس کشف شده است. این مدرسه در سال ۱۸۹۰ به دست کلیسای کاتولیک تاسیس و در سال ۱۹۷۸ تعطیل شد. این مدرسه با هدف دور کردن کودکان بومی از خانه و خانواده ‌اشان و ممنوع کردن صحبت به زبان مادری تاسیس شده بود. از زمان تشکیل، آزار جنسی و جسمی این کودکان شروع شد و در برخی مواقع، شیوع بد نگهداری از کودکان باعث شیوع انواع بیماری‌ها از جمله سرخک، سل و آنفلوآنزا شده بود. بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی در طی این سالها در این مدرسه تحت آموزه‌های کلیسای کاتولیک قرار گرفتند که بیشتر آنها در معرض تجاوز و سوءتغذیه بودند. از زمان تشکیل این مدرسه بدنام ۴۱۰۰ کودک در آن مردند.

گفتنی است کانادا با کارنامه غیرقابل قبول در حقوق بشر اکنون خود را از پیشگامان دفاع از حقوق بشر در دنیا می‌داند. حقوق بومیان کانادا هنوز هم نقض می‌شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید