تحریم حمدالله محب از سوی مقام‌های پاکستانی

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

حکومت پاکستان می گوید که تماس‌های رسمی خود را با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان قطع کرده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ یک مقام ارشد حکومت پاکستان به صدای امریکا گفت که پس از این اسلام آباد هیچ تعامل دو جانبه با مشاور امنیت ملی افغانستان نخواهد داشت.

این مقام پاکستانی که نخواست از وی در این گزارش نام برده شود، افزود که این تصمیم پس از اظهارات اخیر آقای محب در مورد پاکستان گرفته شده است و اسلام آباد «اعتراض شدید» خود را در پیوند به این اظهارات با حکومت افغانستان شریک ساخته است.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان حدود دو هفته پیش در جریان سفرش به ولایت ننگرهار، به انتقاد تند از پاکستان پرداخت و گفت که این کشور «هیچ عزت و افتخار ندارد.»

آقای محب همچنین گفت که اقوام پاکستان به شمول پشتون ها و بلوچ ها از حکومت کشور شان »خوش نبوده» و به گفته وی، پشتون ها به خاطر «به دست آوردن حق شان قیام کرده” و بلوچ ها “به خاطر حق شان می جنگند.»

وزارت خارجه پاکستان به تاریخ ۱۷ ماه می با نشر اعلامیه‌ای، این اظهارات مشاور امنیت ملی افغانستان را «غیر مسؤولانه» و اتهامات بی بنیاد خواند و افزود که این گونه اظهارات اعتماد بین اسلام آباد و کابل را آسیب می رساند.

مقام های افغان و امریکایی بار ها پاکستان به ویژه اداره استخبارات نظامی این کشور (آی اس آی) را به پناه دادن و حمایت از طالبان متهم کرده اند، اما اسلام آباد این اتهام را همواره رد کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید