طی ۱۰ روز گذشته ۱۸۴ نظامی و غیرنظامی در اثر جنگ با طالبان جان باخته‌اند

0

در ده روز گذشته ۶۴ نظامی و ۱۲۰ غیرنظامی در اثر نبردها جان باخته و در کنار آن، ده‌ها جنگجوی طالب نیز کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آمار گردآوری شده از سوی آریانا نیوز از قربانیان در ده روز گذشته نشان می‌دهد که در این مدت ۱۱۴ غیرنظامی و ۲۷ تن از نیروهای امنیتی در کشور زخمی شده‌اند؛ که بربنیاد آمار نهادهای امنیتی، بیش از هزار جنگجوی طالب هم در درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها هم اکنون در بیش از ۲۰ ولایت افغانستان درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح جریان دارد.

تازه ترین تصویری از لغمان، یک پایگاه نظامی میان ولسوالی های دولت شاه و علیشنگ را طالبان هدف قرار داده‌اند. به گفته یک سرباز چندین هاوان در این پایگاه اصابت کرده که قسمتی از آن نیز آتش گرفته‌است.

منابع می گویند نبرد در ولسوالی علیشنگ داغ شده و نیروهای تازه نفس در بخش هایی از لغمان عملیات ضد طالبان را راه اندازی کرده‌اند.

سوی دیگر، نیویارک تایمز در گزارشی می‌گوید، در یک ماه پسین ۴ ولسوالی زیر اداره طالبان درآمده و ده‌ها پوسته و پایگاه نظامی میان جنگجویان طالب و نظامیان دولتی دست به دست شده‌است.

نیویارک تایمز به نقل از منابع دولتی و محلی گزارش داده است که از اول ماه می سال جاری (از آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان) تاکنون، ۲۶ پایگاه و پوسته نظامی در ولایت‌های لغمان، بغلان، میدان‌وردک، فراه و غزنی به دست طالبان افتاده‌است.

همچنان در نتیجه درگیری های ده روز گذشته، صدها خانواده نیز آواره شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید