درگیری در نابلس بین فلسطینیان و اسراییل ؛ دستکم یک نفر شهید و ۵۳ تن زخمی شدند

0
درگیری بین فلسطینیان و نیرو‌های رژیم اسراییل در بیتا نزدیک نابلس یک شهید و ۵۳ زخمی به جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد، در درگیری‌های منطقه بیتا جنوب نابلس بین فلسطینیان و نظامیان رژیم اسراییل یک فلسطینی به شهادت رسید و ۵۳ نفر دیگر زخمی شدند.

مناطقی در کرانه باختری شاهد تجمع صد‌ها معترض فلسطینی علیه اقدامات رژیم اسراییل در مسجدالاقصی بود. فلسطینیان همچنین حمایت خود را از مقاومت غزه اعلام و بر مخالفت با هرگونه طرح امریکایی که در آن حقوق فلسطینیان رعایت نشود تاکید کردند.

شبکه العالم در گزارشی با اشاره به برگزاری مظاهره به درخواست نیرو‌های ملی و اسلامی برای محکوم کردن اقدامات رژیم اسراییل در قدس و حمایت از مقاومت فلسطین در نوار غزه افزود: مظاهره کنندگان همچنین از تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند هرگونه راه حل امریکایی برای اوضاع فلسطینیان را رد کند.

عمر عساف رییس تجمع شهر‌ها و روستا‌های تخلیه شده فلسطینی گفت: نباید در دامی که امریکا برای ما پهن کرده است بیفتیم و همچنین نباید فریب رشوت هایی را بخوریم که برخی کشور‌های عربی می‌خواهند برای بازگشت محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به مذاکرات، پرداخت کنند.

مناطق تماس با نیرو‌های اشغالگر در بیتا نزدیک نابلس، شاهد درگیری فلسطینیان و اشغالگران بود. شمال بیت لحم که دیوار حائل آنجا را از قدس جدا می‌کند نیز صحنه درگیری نظامیان اسراییلی و فلسطینیان بود.

رمزی رباح عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک گفت: هر قدر درگیری‌ها با رژیم اسراییل را گسترش دهیم و از قدس و غزه و دستاورد‌های کسب شده حمایت کنیم به همان اندازه می‌توانیم شرایط مناسب را برای تبدیل قیام به وجود آمده به انتفاضه‌ای گسترده ایجاد کنیم.

کرانه باختری برای رژیم اسراییل مفهومی فراتر از عمق راهبردی و برای فلسطینیان مفهومی فراتر از اماکن مقدس دارد. اهالی کرانه باختری به دنبال خلق پیروزی مشابه پیروزی غزه در این منطقه هستند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید