افزایش کرونا در افغانستان؛‌ به تعویق افتادن آزمون کنکور کابل / تعطیل شدن مکاتب و دانشگاه‌ها برای دو هفته

0

براساس فیصله‌ی وزارت صحت عامه، تمامی دانشگاه‌ها، مکاتب و کورس‌های آموزشی دولتی و خصوصی به‌خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا سر از امروز شنبه برای دو هفته تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ اداره محلی امتحانات اعلام کرده است روند ثبت معلومات بیومتریک و آزمون کانکور در ولایت کابل تا اطلاع بعدی به تعویق افتاده است.

روند بیومتریک متقاضیان آزمون کانکور در ولایت کابل قرار بود فردا (یک‌شنبه، نهم جوزا) آغاز شود. همچنین، زمان برگزاری آزمون کانکور در کابل تاریخ ۱۳ و ۱۴ جوزا تنظیم شده بود.

تصمیم تعویق روند ثبت معلومات بیومتریک و آزمون کانکور در کابل پس از فیصله‌ی وزارت صحت عامه مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها، مکاتب و مراکز آموزشی گرفته شده است.

براساس فیصله‌ی وزارت صحت عامه، تمامی دانشگاه‌ها، مکاتب و کورس‌های آموزشی دولتی و خصوصی به‌خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا سر از امروز شنبه برای دو هفته تعطیل است.

وزارت معارف نیز خبر رخصتی مکاتب و مؤسسات آموزشی را تأیید کرده است، اما وزارت تحصیلات عالی تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

این درحالی است که افغانستان عملا موج سوم کرونا را تجربه می‌کند. در روزهای اخیر میزان ابتلای افراد به ویروس کرونا و مرگ ناشی از این ویروس افزایش یافته است.

روز گذشته (جمعه، هفتم جوزا) رقم مبتلایان جدید ویروس کرونا در مقایسه به تمام دوره‌ی شیوع این ویروس در کشور بلند بوده است. در موج اول بیشترین رقم در یک روز ۹۱۵ بیمار بود، اما روز گذشته رقم مبتلایان جدید به ۹۷۷ نفر رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید