وزارت امور مهاجرین : آغاز روند توزیع زمین برای عودت‌کنندگان و بی‌جاشدگان در کابل

0

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان اعلام کرده است که روند توزیع زمین برای یک هزار خانوادۀ عودت‌کننده و بی‌جاشده براساس فرمان شماره ۱۰۸ رئیس‌جمهور اشرف غنی در شهرک التفات ولسوالی شکردره‌ی کابل آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در خبرنامۀ این وزارت آمده است که از حدود هفت‌هزار و ۴۰۰ خانواده‌ی عودت‌کنندۀ متقاضی زمین، کنسرسیوم تشخیص مستحقین از میان آنان یک‌هزار و ۸۰۰ خانواده را مستحق شناسایی کرده است.

طبق خبرنامه، براساس قید قرعه برای ۱۰۰۰ خانواده در شهرک التفات زمین توزیع می‌شود.

این روند از امروز در حضور نوررحمان اخلاقی، وزیر مهاجرین، محمدیعقوب حیدری، والی کابل، معین وزارت شهرسازی، مشاور دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری و خانم جینیفر، رییس سازمان «UN- HABITAT» و مسئولان ادارات محلی ولسوالی شکردره رسما کلید خورده است.

وزیر مهاجرین گفته است که روند توزیع زمین به بازگشت‌کنندگان پس از یک تأخیر طولانی و اصلاحات لازم، از سرگرفته شده است.

آقای اخلاقی افزوده است که در سال‌های گذشته نزدیک به ۹۰ هزار نمره زمین از سوی وزارت مهاجرین به بازگشت‌کنندگان توزیع شده است.

او علاوه کرده است که به‌منظور تأمین شفافیت بیشتر، برنامه دارند تا تمام معلومات زمین‌های توزیع‌شده را ثبت مجدد کنند تا کسانی که زمین دریافت کرده‌اند، تفکیک شوند.

به‌گفته‌ی او، ‌این برنامه به‌زودی از ولایت‌های ننگرهار، هرات،‌ کابل و غزنی آغاز می‌شود.

در همین حال، محمدیعقوب حیدری، والی کابل از اقدام جدی علیه غاصبین زمین در شهرک‌های مهاجرین خبر داده است.

آقای حیدری افزوده است: «تلاش ما این است که به نیازمندی اولیه برگشت‌کنندگان رسیدگی صورت گیرد و از غصب زمین‌ها به دست غاصبین جلوگیری صورت گیرد تا یک خانواده‌ی مستحق از آن استفاده نماید».

معین مسکن وزارت شهرسازی و اراضی نیز گفته است که سالانه حدود ۴۱ هزار مسکن جدید در سراسر کشور نیاز است که از میان آن ۷۵ درصد متقاضیان درآمد پایین دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید