اعزام ناو رونالد ریگان به خاورمیانه برای پشتیبانی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان

0

وال استریت ژونال گزارش داده است که پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا، ناو هواپیمابر «رونالد ریگان» را طی روزهای آینده برای پشتیبانی از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در آب‌های خاورمیانه مستقر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  این روزنامه‌‌ امریکایی روز چهارشنبه (۵ جوزا) به نقل از منابع خود گزارش داد که پنتاگون قصد دارد در تابستان ناو «رونالد ریگان» را برای حمایت از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در خاورمیانه مستقر کند.

طبق گزارش، پیش‌بینی شده است که پنتاگون تنها ناو هواپیمابر فعلی مستقر در منطقه آسیا-اقیانوس آرام را به خاورمیانه بفرستد تا از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان پشتیبانی کند.

به گفته منابع، ناو «رونالد ریگان» که در پایگاه همیشگی‌اش در یوکوسوکا جاپان لنگر انداخته است، همزمان با آغاز تابستان منطقه آسیا-اقیانوس آرام را برای ماموریتی که احتمالا چهار ماه طول بکشد، ترک خواهد کرد.

در حال حاضر ناو هواپیمابر «دوایت دی. آیزنهاور» در منطقه مستقر است و احتمال دارد قبل از جولای به پایگاه خود در نورفولک در ایالت ویرجینا بازگردد.

بر اساس دستور جو بایدن؛ رییس جمهوری امریکا، قرار است که روند خروج نیروهای امریکایی و سایر نیروهای خارجی از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی تکمیل شود.

سنتکام گفته است که تا اکنون بیش از پنچ پایگاه نظامی به نیروهای افغان تسلیم شده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید