دیدار رییس جمهور غنی با دختران کوهنورد و مینیاتور

0

رییس جمهور محمد اشرف غنی با تیم دختران کوهنورد افغانستان در حالیکه بانوی اول کشور نیز حضور داشت، در ارگ دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در این دیدار، ابتدا عاقله هاشمی به نمایندگی از دیگران صحبت کرده، گفت که تیم دختران کوهنورد افغانستان در ۲۰۱۷ به فعالیت آغاز کرد و پلان دارد تا قله‌های بلند را در ولایات بدخشان، بامیان و پنجشیر و همچنان قلۀ ایوریست و قله‌های بلند کشورهای نیپال و پاکستان را فتح کرده و بیرق افغانستان را در آنجا به اهتزاز در آورد.

خانم هاشمی خواست ها و پیشنهادات تیم دختران کوهنورد را در زمینه حمایت بیشتر حکومت از آنان، تهیه تجهیزات و فراهم آوری آموزش های تخصصی، با رئیس جمهور شریک ساخت.

رئیس جمهور غنی ضمن تبریکی بخاطر فعالیت ها و تلاش های تیم متذکره، گفت که شما فاتح قله های بلند موفقیت هستید.

رییس جمهور افزود که ریاست تربیت بدنی و ورزش و کمیته ملی المپیک مشترکاً طرح شان را بخاطر تخصیص بودجه و حمایت بیشتر از دختران کوهنورد افغانستان ارائه کنند.

آقای غنی گفت که حکومت افغانستان از طریق سفارت خانه های خویش در کشورهای متذکره با درنظرداشت محدودیت های ویروس کرونا، زمینۀ فعالیت را به دختران کوهنورد افغانستان فراهم خواهد نمود.

آقای غنی همچنان با تیم دختران مینیاتور که کارهای مینیاتوری را در مکان های تاریخی کشور به پیش می‌برند، دیدار کرد و آنان را مورد تشویق قرار داد.

در این دیدار، ابتدا تیم متذکره در مورد بازسازی مینیاتوری های تاریخی قصرهای حرمسرا و کوتی باغچه ارگ ریاست جمهوری و کارهای جدید شان معلومات ارائه کردند و خواهان حمایت های بیشتر رئیس جمهور شدند.

آنان گفتند که تیم متذکره از دو سال بدینسو فعالیت های مینیاتوری را در داخل ارگ به پیش می برند و اکنون کار مینیاتوری قصر شاهی جلال آباد ادامه دارد و در نظر دارند تا کارهای شانرا در قصرهای تاریخی پغمان نیز آغاز نمایند.

آقای غنی ضمن ابراز امتنان از فعالیت های آنان بخاطر احیای دوباره مینیاتوری قصرهای داخل ارگ، گفت که شما فعالیت های خوبی را در زمینه مینیاتوری قصرها انجام دادید که می تواند منحیث آثار تاریخی ماندگار بماند.

رییس جمهور افزود که ادارۀ مربوطه در زمینه فراهم آوری سفرهای تیم مینیاتوری دختران به خارج از کشور بخاطر کسب مهارت های بیشتر، اقدام خواهد کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید