یورش تازه صهیونیستها به مسجدالاقصی

0

دهها شهرک‌نشین صهیونیست با حمایت نظامیان به مسجدالاقصی یورش برده و مانع ورود مسلمانان به این مکان مقدس شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ دهها شهرک‌نشین صهیونیست صبح امروز (سه شنبه) در حالیکه پشتیبانی نظامیان را به همراه داشتند وارد صحن مسجدالاقصی شدند.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، نظامیان رژیم صهیونیستی از صبح امروز و پیش از ورود شهرک نشینان، دور تا دور مسجدالاقصی را محاصره کرده و مانع ورود فلسطینیان به این مکان مقدس شدند. مسجدی که صرفا به مسلمانان اختصاص دارد و طبق قوانین بین‌المللی نیز صهیونیست‌ها حق ورود به آن را ندارند.

صهیونیست‌ها از روز یکشنبه پس از وقفه‌ سه هفته‌ای (پس از درگیری‌های شدید ۲۸ رمضان) که سرانجام به جنگ غزه منجر شد، دوباره یورش به مسجدالاقصی را در کنار پشتیبانی مأموران رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند.

اداره اوقاف فلسطین گفته است که ۹۱ شهرک‌نشین صبح امروز وارد مسجدالاقصی شدند و خاخام‌های یهودی در خصوص مکان موهومی به نام «معبد سلیمان» یا «هیکل سلیمان» به شهرک‌نشینان توضیحاتی دادندو سپس برخی آیین‌های تلمودی (دومین کتاب مهم دینی و مقدّس یهودیان) خود را داخل مسجدالاقصی به جا آورده و از آن خارج شدند.

مأموران رژیم صهیونیستی تا ظهر امروز و پس از خارج شدن شهرک‌نشینان داخل محوطه مسجدالاقصی بوده و مانع ورود مسلمانان شدند.

شیخ «عبدالعظیم سلهب» رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس امروز به رسانه‌ها گفت که ادامه حملات و تجاوزات مأموران و شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی موجب انفجار دوباره اوضاع در فلسطین اشغالی خواهد شد.

او تأکید کرد: «تمامی مساحت مسجدالاقصی، محوطه و نمازخانه و حیاط‌ها و اطراف دیوارها تماما یک مسجد اسلامی است و هیچ ارتباطی به یهودیان ندارد.»

عبدالعظیم سلهب همچنین گفت که هر لحظه ممکن است که کنترل اوضاع از دست خارج شود و اگر اسرائیل می‌خواهد جنگ بین ادیان راه بیاندازد این جنگ هیچ چیزی را باقی نخواهد گذاشت و اسرائیل مسئول نتایج اقدامات خود است.»

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید