اعتراضات در فاریاب ادامه دارد ؛ لغمانی به کابل برگشت

0

در حالی که داوود لغمانی؛ والی حکومت برای فاریاب، این ولایت را ترک کرده‌است؛ اما خیمه شهروندان فاریاب در یازدهمین روز اعتراض‌شان‌ همچنان پا برجاست و آن‌ها دروازه ولایت را بسته نگه‌داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آق‌محمد نوری؛ عضو شورای ولایتی فاریاب گفت، داوود لغمانی صبح امروز سه شنبه، ۴ جوزا این ولایت را ترک کرده‌است؛ اما اعتراضات مردم هنوز ادامه یافته‌است.

اگرچه اداره مستقل ارگان‌های محلی، عبدالمقیم راسخ؛ معاون والی فاریاب را به عنوان سرپرست تعیین کرده‌است؛ اما گفته می‌شود اعتراض معترضان ادامه دارد و دروازه‌های ادارات حکومتی در این ولایت همچنان بسته‌است.

آق‌محمد نوری همچنین گفت که احتمال دارد اعتراض شهروندان فاریاب بیش از این هم ادامه یابد.

برخی از منابع گفته‌اند که شهروندان معترض فاریاب اصرار دارند که والی جدید این ولایت با تائید مارشال دوستم؛ رهبر حزب جنبش ملی و معاون پیشین ریاست ‌جمهوری انتخاب شود.

معترضان در فاریاب از حدود یک‌ماه پیش به این‌سو، با انتصاب محمد داوود لغمانی به عنوان والی فاریاب مخالف کرده‌اند.

محمدداوود لغمانی ۱۱ روز قبل براساس حکم رییس‌ جمهور غنی کارش را به عنوان والی فاریاب در مقر لوای ارتش در شهر میمنه؛ مرکز این ولایت آغاز کرد. پس از آغاز کار وی اعتراضات تشدید شده‌است.

معترضان خواهان انتخابی‌شدن کرسی‌های ولایت، شهرداری‌ها و ولسوالی‌ها هستند.

به تازگی معترضان صندوقی برای انتخاب والی گذاشتند و اعلام کردند که نمایندگان اقشار مختلف در این انتخابات در مورد والی جدید تصمیم خواهند گرفت؛ اما در نهایت اختیار انتخاب والی را به عبدالرشید دوستم؛ رهبر جنبش ملی افغانستان واگذار کردند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید