جنگ در ۶ ولسوالی بدخشان؛ مهار حمله طالبان و کشته‌شدن ۹ نیروی امنیتی

0

منابع محلی در بدخشان می‌گویند که جنگجویان طالبان بر ۶ ولسوالی این ولایت حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی این حملات مهار شده‌است. به گفته منابع، در این حملات ۹ تن از نیروهای امنیتی کشته و ۹ تن دیگر هم زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛نیک‌محمد نظری؛ سخنگوی والی بدخشان گفت که جنگجویان طالبان، شب گذشته حملات وسیعی را در بخش‌هایی از ولسوالی‌های یفتل پایین، درایم، خاش، جرم، وردوج و راغستان راه‌اندازی کرده‌بودند که از سوی نیروهای امنیتی مهار شده‌است.

سخنگوی والی بدخشان افزود که در این حملات ۱۰ تن از جنگجویان طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

به گفته او در این حملات به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده‌است.
از سوی دیگر، محبوب‌الرحمان طلعت؛ عضو شورای ولایتی بدخشان گفت حملات گسترده جنگجویان طالبان در شش ولسوالی این ولایت از سوی نیروهای امنیتی مهار شده‌است.

این عضو شورای ولایتی بدخشان اضافه کرد که در این حملات چهار تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی یفتل پایین کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

طلعت همچنین گفت که در جریان درگیری نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان در ولسوالی درایم نیز پنج تن کشته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته او در حال حاضر جنگ در یفتل پایین و درایم جریان دارد و جنگجویان طالبان در این مناطق حضور گسترده دارند.

بدخشان از ولایت‌های شمال شرقی کشور است که جنگجویان طالبان در برخی از ولسوالی‌های آن فعالیت دارند و در سال‌های اخیر برخی از ولسوالی‌های این ولایت همواره میان نیروهای امنیتی و طالبان دست به دست شده‌است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید