ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان اسرائیل به مسجدالاقصی

0

ده‌ها نفر از شهرک‌نشینان صهیونیست صبح امروز (یک‌شنبه) با حمایت نظامیان صهیونیست، بار دیگر به صورت غیرقانونی وارد محوطه «مسجدالاقصی» شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ تنها دو روز پس از اعلام آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین در نوار غزه، صبح امروز شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان این رژیم به صورت غیرقانون وارد مسجدالاقصی شدند.

خبرنگار شبکه الجزیره با انتشار این خبر نوشت که شهرک‌نشینان تحت حفاظت نظامیان اشغالگر اسرائیلی، وارد صحن‌های مسجدالاقصی شدند.

ساعتی پس از انتشار این خبر، برخی منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نظامیان صهیونیست چهار نفر از کارمندان مسجدالاقصی را نیز دستگیر کردند و نزدیک به ۵۰ شهرک‌نشین صهیونیست امروز به صورت غیرقانونی وارد صحن‌های این مسجد شدند.

این در حالی است که شب گذشته نیز نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیانی که در محله شیخ جراح قدس تجمع کرده بودند،‌ درگیر شدند و به آنها تعرض کردند.

بنا بر گزارش رسانه‌های فلسطینی، نظامیان اشغالگر با کمک گاز اشک آور و ماشین‌های آب‌پاش سعی در متفرق کردن فلسطینیان داشتند.هلال احمر فلسطین نیز از مجروح شدن تعدادی از فلسطینیان در این درگیری‌ها خبر داد.

این در حالی است که جرقه جنگ ۱۲ روزه اخیر در نوار غزه با همین اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی و مناطق مختلف شهر قدس و اعمال محدودیت‌های متعدد در ماه مبارک رمضان علیه نمازگزاران فلسطینی زده شد.

 نظامیان صهیونیست از صبح روز (۱۰ می)، مصادف با ۲۸ ماه مبارک رمضان، با حمله به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی، آن را به یک میدان جنگ تبدیل کردند و ضمن محاصره آن، با استفاده از بمب‌های صوتی، گاز‌‌ اشک‌آور، گلوله‌های پلاستیکی و حتی فلزی، نمازگزاران و تحصن‌کنندگان در این مکان مقدس را هدف قرار دادند.

علاوه بر آن در مناطق مختلف کرانه باختری نیز، نظامیان و شهرک‌نشنیان صهیونیست با فلسطینیانی که در اعتراض به طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها از جمله اقدام برای تصاحب محله الشیخ جراح و اخراج فلسطینی‌ها از آن به خیابان آمده بودند نیز درگیر شدند.

در پاسخ به این جنایات، نیروهای مقاومت فلسطین وارد عمل شدند.اراضی اشغالی از جمله قدس، عسقلان، تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه از عصر همان روز و پس از هشدار گروه‌های مقاومت فلسطین شاهد حملات راکتی گسترده مقاومت بود. ارتش صهیونیست نیز شماری از نیروهای ذخیره خود را فراخواند و بمباران کور مناطق مختلف نوار غزه را آغاز کرد که با پاسخ شدید مقاومت مواجه شد و سیل موشک‌های مقاومت به سوی تل‌آویو، فرودگاه بن‌گوریون و بئرالسبع روانه شد.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه (۲۰ اردیبهشت- ۱۰ می) و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد و تا بامداد روز جمعه پیش (۳۱ اردیبهشت) ادامه یافت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید