استقبال دولت افغانستان از اعلام برنامه تازه ناتو برای حمایت از نیروهای امنیتی

0

وزارت امور خارجه کشور از اعلام اخیر ناتو مبنی بر تداوم کمک‌هایش به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان استقبال کرده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در خبرنامه وزارت خارجه که روزشنبه، یکم جوزا، نشر شد، گفته شده است که از اعلام مجدد حمایت‌های سازمان ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان در بخش ارتقای ظرفیت و حمایت مالی از این نیروها، قدردانی می‌کند.

وزارت خارجه، آموزش نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغانستان و هم‌چنان فراهم‌سازی بودجه برای ارائه خدمات تدارکاتی به این نیروها را یک نیاز توصیف کرده است.

طبق خبرنامه وزارت خارجه، آغاز فصل جدید همکاری میان افغانستان و سازمان ناتو گامی موثر در امر مبارزه مشترک علیه تروریسم و تامین صلح و ثبات در کشور و منطقه است.

وزارت امور خارجه به ادامه همکاری‌هایش با سازمان ناتو در چهارچوب فصل تازه روابط این سازمان با افغانستان، اعلام آماده‌گی کرده است.

در همین حال، رحمت‌الله اندر، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی نیز در یک نوار تصویری می‌گوید که خروج نیروهای خارجی از افغانستان به معنای قطع کمک‌های آن‌ها نیست و همکاری‌های مالی و نظامی به نیروهای امنیتی کشور مانند گذشته ادامه خواهد داشت.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان اتلانیک شمالی یا ناتو روز جمعه، سی‌و یکم ثور، در دیدار با امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، در پاریس اعلام کرد که در سه محور به همکاری‌های خود پس از خروج نیروهای ناتو با افغانستان ادامه می‌دهد.

این سه محور شامل ماموریت مشورت‌دهی و حمایت مالی مستمر از نیروهای افغان، فراهم‌سازی آموزش نیروهای ویژه در خارج از افغانستان و تامین بودجه حمایت از عملکرد میدان هوایی کابل می‌شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید